Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Çiftleşme-Kuluçka Dönemi

11 Mart ---> . 3. yumurtanın kırılıp yenmesi 7. yumurtanında kırılmasından sonra 5 yumurta kaldı. Dişi sorunsuz kuluçkaya devam ediyor. Artık 13 Marttan sonraki günlerde çıkmaya başlamasını umuyorum. Yumurta kontrolü yapmadım.

12 Mart ---> . Bugün de herhangi bir sıkıntı yok kuluçka devam ediyor.

11 Mart ---> . 3. yumurtanın kırılıp yenmesi 7. yumurtanında kırılmasından sonra 5 yumurta kaldı. Dişi sorunsuz kuluçkaya devam ediyor. Artık 13 Marttan sonraki günlerde çıkmaya başlamasını umuyorum. Yumurta kontrolü yapmadım.

12 Mart ---> . Bugün de herhangi bir sıkıntı yok kuluçka devam ediyor.
Hadi hayırlısı inşallah kalanlar sağlam cikar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnşaallah 5 yavrunuzda sağlıklı bir şekilde çıkar ve büyür

Merhaba. 1 yavrum ölmüştü 2.yavru sağlam. 3.yumurtanın dün çıkmış olması lazımdı çıkmadı flashla kontrol ettim grlişimini tamamlayamamış yavru var içindr almadım tabi yumurtayı aynen koydum geri. 4 5 ve 6. Yumurtalar doluydu. Bugun 4. Yumurtanın içindrkş yavru yumurtayı kırdı boydan boya geldi max 1 saate çıkar gibi geliyor. Sesi hiç kesilmiyor zaten. 2.yavrunun durumu da iyi annesi besliyot baya öaşallah kursağı hep dolu. Karnıda şiş gibi ve artık dışkıaını uapıyor olabilir. Poposunda minicik dışkı vardı.
Sizde durum nedir. Çıkan yavru var mı?

13 Mart ---> Bugün ilk yumurta için 18. gün. Yumurtanın çıkmasını umut ediyordum ama bugün çıkmadı. Dişi sıkıntısız bir şekilde kuluçkaya yatıyor.

14 Mart ---> Bugün İlk yumurta için 19. gün bugün akşamda kontrol ettiğimde çıkmadı. Numaralarına göre 21 gün yuvadan almıyorum. Yarın ve ya diğer gün artık ilk yumurta çıkmasa da 2. yumurta çıkabilir diye bekleyeceğim. 16 Marta kadar birinci yumurta çıkmazsa 1. yumurtayı yuvadan alacağım.

Maalesef yumurtalar dolu olsa bile yeterince gelişemeyen yavrular olabiliyor. Bende de ilk yumurtanın çıkmasını bekliyordum dün aslında ama çıkmadı. 21. güne kadar yumurtayı almıyorum. Artık yarında çıkmazsa 1. yumurtayı alacağım. Bu arada 2. yumurta da sıkıntı yoksa o çıkabilir tabi. 3. yumurtamız kırıldığı için o da olmadı 4. yumurtayı bekleyeceğiz. Artık 21 gün aralıklarla çıkmayan yumurtaları alacam.

Merhaba. 1 yavrum ölmüştü 2.yavru sağlam. 3.yumurtanın dün çıkmış olması lazımdı çıkmadı flashla kontrol ettim grlişimini tamamlayamamış yavru var içindr almadım tabi yumurtayı aynen koydum geri. 4 5 ve 6. Yumurtalar doluydu. Bugun 4. Yumurtanın içindrkş yavru yumurtayı kırdı boydan boya geldi max 1 saate çıkar gibi geliyor. Sesi hiç kesilmiyor zaten. 2.yavrunun durumu da iyi annesi besliyot baya öaşallah kursağı hep dolu. Karnıda şiş gibi ve artık dışkıaını uapıyor olabilir. Poposunda minicik dışkı vardı.
Sizde durum nedir. Çıkan yavru var mı?
Benim bir çift ikinci kuckaya başları 2 yumurta yaptı ama daha yatmadı inşallah 3 de yatar diğer bir çiftim de 2. Kuluçkaya hazırlanıyor ama daha yumurta gelmedi disinin bugün yumurtlamadık bekliyorum diğerleri hala oynaşmakla meşguller bir takım ense damlası yaparken baktım tüy değiştirme daha bitmemiş ama onlarda bir kaç güne biter inşallah benim başımın belası deniz sonunda bir dişi ile eşleşti ikisi tuvaliga giriyor kusuyor yuvalık girişinde yem veriyor bakalım diğer takımlar evcilik oynuyor hala

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15 Mart ---> Bugünde yumurtaları almak istemedim. 1 gün daha bekleyeceğim.

16 Mart ---> Bugün 1 numaralı ve 2 numaralı yumurtaları yuvadan aldım. Resimlerde de görüldüğü üzere kuşlar yumurtadan önceki hafta tüm günler çiftleşmesine rağmen yumurtalar döllenmemiş. İlk kuluçka deneyimi olduğu için tecrübesizlikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 3 numaralı yumurta da kırıldığı için artık 4 numaralı yumurtanın çıkmasını bekleyeceğim. 1 Martta yapılan 4. yumurtanın 19 Marttan sonra çıkması gerekir. 19 Marta kadar beklemeye devam. Dişi kuluçkaya yatmaya devam ediyor.

Son düzenleme:
17 Mart ---> Bugün de olumsuz bir durum yaşanmadı. Dişi yuvalıkta kuluçkaya yatmaya devam ediyor.

18 Mart ---> 4 numaralı yumurtayı dişi 1 Martta bırakmıştı. En erken 19 Martta çıkar diye beklerken bugün 17. gününde 4 numaralı yumurtadan yavrumuz geldi. 5 ve 6 numaralı yumurtalar hala duruyor. 19 Martta beklerken 18 Martta yavrunun gelmesi beni şaşırttı. Bakalım 5 numaralı yumurtadan yavrumuz gelecek mi? Hangi tarihte gelecek.

19 Mart ---> Gün içindeki takiplerimde Maşallah anne baba yavruyu güzel beslemişler ve kursağı hep doluydu. Babada çoğu zaman yuvalığa girip orda vakit geçirmeye başladı. Bir ara yuvalık deliğinden baktım. Baba yavruyu ayaklarından tutup çeviriyor sonra da bi güzel besliyor :) Çok güzel bir andı.Baba anneden daha ilgili gibi. Yavru ilk günü sıkıntısız atlattı artık diğer yumurtaları beklicem.

17 Mart ---> Bugün de olumsuz bir durum yaşanmadı. Dişi yuvalıkta kuluçkaya yatmaya devam ediyor.

18 Mart ---> 4 numaralı yumurtayı dişi 1 Martta bırakmıştı. En erken 19 Martta çıkar diye beklerken bugün 17. gününde 4 numaralı yumurtadan yavrumuz geldi. 5 ve 6 numaralı yumurtalar hala duruyor. 19 Martta beklerken 18 Martta yavrunun gelmesi beni şaşırttı. Bakalım 5 numaralı yumurtadan yavrumuz gelecek mi? Hangi tarihte gelecek.

19 Mart ---> Gün içindeki takiplerimde Maşallah anne baba yavruyu güzel beslemişler ve kursağı hep doluydu. Babada çoğu zaman yuvalığa girip orda vakit geçirmeye başladı. Bir ara yuvalık deliğinden baktım. Baba yavruyu ayaklarından tutup çeviriyor sonra da bi güzel besliyor :) Çok güzel bir andı.Baba anneden daha ilgili gibi. Yavru ilk günü sıkıntısız atlattı artık diğer yumurtaları beklicem.
Çok şükür :) maşallah. Hadi bakalım devamını bekliyoruzz

Sizdende bekliyorum en kısa zmanda :) şimdiden hayırlı olsun. Sağlıkla büyüsün inşalllah

Yok yok sadece yumurta degil mama yapıyorum. İrmik kalamar tozu havucu azalttım biraz. Cici bebe yumurta kabuğu.
2 gğndd bir yapıyorum. Öncedem bayıla bayıla yıyordu da şimdi biraz yüz çeviriyo.
Erkek kuşum normalde biz ne yiyorsak onu yiyordu masada bizimlr. O yuzden küstü dr biraz :(
Yalnız kuluçkada yatan kuşlara mama haftada bir en ideali diye duymuştum. İshal falan olabilirler. bunu isterseniz bir araştırın.

Hocam çok güzel bir konu olmuş. ilgiyle takip ediyorum. An itibari ile benim çek çiftim de 5 yumurta ile yatmaya devam ediyor. Biraz ürekek oldukları için resim falan çekmiyorum. Günde 1 defa yumurta geldimi diye bakıp yumurtaların çıktığı tarihi not alıyorum. Bakalım hayırlısı :) ilk yumurta 9 günlük oldu... Diğer yavrudan büyüttüğüm çiftim ise yuvaya ilgi arttı ve deli gibi kalamar kemirmeye başladılar. Onlardan da bir sürpriz bekliyorum. Onların ikisi de bana alışkın olduğu için dediğiniz gibi süreç inşallah daha rahat olur diye ümid ediyorum :)

Hocam çok güzel bir konu olmuş. ilgiyle takip ediyorum. An itibari ile benim çek çiftim de 5 yumurta ile yatmaya devam ediyor. Biraz ürekek oldukları için resim falan çekmiyorum. Günde 1 defa yumurta geldimi diye bakıp yumurtaların çıktığı tarihi not alıyorum. Bakalım hayırlısı :) ilk yumurta 9 günlük oldu... Diğer yavrudan büyüttüğüm çiftim ise yuvaya ilgi arttı ve deli gibi kalamar kemirmeye başladılar. Onlardan da bir sürpriz bekliyorum. Onların ikisi de bana alışkın olduğu için dediğiniz gibi süreç inşallah daha rahat olur diye ümid ediyorum :)
Yavrudan buyuttugunuz cift kac aylik ?

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada dün itibari ile 6. yumurtamızda gelmiş. Maaşallah :)