Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Çiftleşme-Kuluçka Dönemi

Tüyünü bile kıpırdatmıyor maşallah :) inşallah ya o günleri de görürüz inşallah

Maşallah bende kendi ürettiğim yavrulardan oluşturduğum takımlar ile.bunu yapmayı.planlaiyorum sonra elimdeki bu takımları ya sahiplendiricem yada 2 3 metrajlık bir salma yapıp orda üretime devam edicem

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah bende kendi ürettiğim yavrulardan oluşturduğum takımlar ile.bunu yapmayı.planlaiyorum sonra elimdeki bu takımları ya sahiplendiricem yada 2 3 metrajlık bir salma yapıp orda üretime devam edicem

Kendi yavrularım bana alışık olacağı için bu sorun ortadan kalkar şimdi bazı takımları kapağı açmakla kuş sağa sola vuruyor amanyeme düşen yavruları kendim elle besleyerek elimden yem yedirerek büyüyeceğim için benden korkmaz lar ve rahat rahat strese girmeden sağlıklı yavrular verirler insallah

Hep yavruluktan alıp büyütüp kendim eş tutturmak istemiştim ama hiç fırsatım olmadı hazır çiftler olunca. Evi değiştirdikten sonra bakmak için müsait yerimde olmayınca yine duramadım 6 tane yavru almıştım, birini sahiplendirmek zorunda kaldım. 5 yavru (3 erkek 2 dişi) şeklinde büyüdü 7. aydan sonra eş tutan bu çiftimi kafese aldım ve yumurtladı. Diğer çiftimde eş tuttu ama dişi biraz tüyde onu bekliyorum. Boşta bir erkeğim kalmıştı onu da sahiplendirdim. Şu an yerim müsait olmadığı için 2 çiftim var. Ama bu süreç bana şunu öğretti; gerçekten yavruluktan alıp kendin yetiştirdiğin ve ZAMANI GELDİĞİNDE çifte attığın kuşlardan çok daha rahat yavru alabiliyorsun.

Aynen benim erkek kuşum bebeklikten bende dişide 3 aydır bende ama alıştı o da korkmuyor.

Aynen benim erkek kuşum bebeklikten bende dişide 3 aydır bende ama alıştı o da korkmuyor.
Bende bir erkek var düşman başına elimizde büyüdü kafese yaklasiyim kapıya yaklaşır 2 yaşına geldi dedik.bi yuva kuralım yok olmadı 10 tane dişi getirdim bir tanesini kandıramadı napcam bilmiyorum bu yaramaza ceresi köyü mavi oldu yanına kahverengi kızgın çareli dişi artık önü bile kandıramadı varmı bildiğiniz bir.yontem

Benim bahtsız bedeviye yeni eş bakmaya gidiyorum şimdi bakalım seçecek mi bir eş kendi yoksa gene zorla yanına dışımı koyacağız [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Benim erkek kuşum zayıfladığı için mi boynundaki tüyler böyle durıyor acaba. 1 haftadır böyle. Ters cıkıyo gibi

Ekli dosyalar

• 20180308_161219.jpg
    20180308_161219.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 31
Bende bir erkek var düşman başına elimizde büyüdü kafese yaklasiyim kapıya yaklaşır 2 yaşına geldi dedik.bi yuva kuralım yok olmadı 10 tane dişi getirdim bir tanesini kandıramadı napcam bilmiyorum bu yaramaza ceresi köyü mavi oldu yanına kahverengi kızgın çareli dişi artık önü bile kandıramadı varmı bildiğiniz bir.yontem

2 sene boyunca size alışan kuş insandan başka dost edinmediği için bi başka dişi eş olarak kabul edemiyor ve yadırgıyor. Eş tutmasıda zor oluyor. insallah bu sefer olur :)

Benim erkek kuşum zayıfladığı için mi boynundaki tüyler böyle durıyor acaba. 1 haftadır böyle. Ters cıkıyo gibi
Sürekli yuvalıkta olduğu için sürtünmeden dolayı şekli bozulmuş olabilir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 sene boyunca size alışan kuş insandan başka dost edinmediği için bi başka dişi eş olarak kabul edemiyor ve yadırgıyor. Eş tutmasıda zor oluyor. insallah bu sefer olur :)
Valla yeni bir hanim getirdik salmaya attık bu hanim bizimkini bir takip.bir kovala bu sefer bizimkine kaldı artik sariyuz yeni hanim
83045da006d513578d0d8210bc22de5e.jpg

Dışı çok istekli ese gelmek için ama erkek kaçıyor erkeğin maması vitamin nekton e hepsi ful verildi bakalım kısa sürede neler olacak bekleyip göreceğiz

09 Mart ---> Korktuğum ve ilk kuluçka olması sebebiyle endişelendiğim şey bugün oldu. Yuvalık kontrolünde 8. yumurta gelecek mi diye bakarken yuvada 6 yumurta gördüm. Maalesef 1 yumurtayı kuşlar kırmış ve yemiş. 7 numaralı yumurtayı da delmiş. Bunu hangisinin yaptığını bilmek güç tabi. Neden yaptığı konusunda; sadece kırılma yaşansa acemilik faktörü derdik tabi ama birinin yenmiş olması sadece acemiliğe bağlanmaz. Bu konularda çoğu zaman çok soru aldığımda oldu. Kalsiyum eksikliği vb faktörleri atıyorum çünkü öyle bir durum söz konusu değil ama geçen gün balkonda elektrik süpürgesiyle detaylı bir temizlik yapmış olmam stres faktörünü daha ön plana koydu. Büyük ihtimal temizlik sırasında rahatsız oldular. Her ne kadar alışık olduğunu düşünsemde dişi etkilenmiş olabilir. 9 Mart itibariyle 3 numaralı yumurta yenmiş, 7 numaralı yumurta kırılmıştı. Geriye 5 yumurtamız kaldı. Dişi yatmaya devam ediyor. Yemini değiştirdim. Sadece aspur ve akdarı karışımı bir yem verdim. Mama vermeyi bıraktım. Süreci takip edecem.

10 Mart ---> Dün gece dişinin yuvadan çıkıp çıkmayacağı önemliydi. Böyle durumlarda dişi artık tamamen yatmayı da bırakabilir. Fakat dişi gece yuvadan çıkmadı. Gün içindeki gözlemlerimde de herhangi bir sıkıntı yok. Yumurtanın bozulacağı kadar sürelerde dışarda durmuyor. Aynı şekilde sadece dışkı için dışarı çıkıyor. Yuvada 5 yumurta kaldığı için yumurta kontrolü yapma gereği de kalmadı. Dişiyi daha çok huylandırmak da istemiyorum. Artık yumurta çıkımlarını bekleyecem.

Son düzenleme:
Merhaba 19 günlük ilk yumurtamdan ses geliyor vik vik diye :)