Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Kesin bir şey söylemek mümkün değil galiba daha küçük demi?

Merhaba. Kuşunuz büyük ihtimalle erkek fakat yaşı küçük olduğu için kesin bir şey söyleyebilmek zor, 1 - 2 ay sonra net olarak anlaşılabilir.
Teşekkür ederim efendim sağ olun. Küçük olduğu için mi çok korkak sizce? Kafesin tabanında duruyor bazen yukarı çıkıyor yemlikten yem yemeyi bilmiyor kafesin tabanına koyuyorum öyle yiyor.

Teşekkür ederim efendim sağ olun. Küçük olduğu için mi çok korkak sizce? Kafesin tabanında duruyor bazen yukarı çıkıyor yemlikten yem yemeyi bilmiyor kafesin tabanına koyuyorum öyle yiyor.

Rica ederim, siz de sağ olun. Evet küçük olduğu için çekingen davranıyor. Yaşı küçük olduğu için tünekte dengede duramaması normaldir, bir süre kafes tabanında durur, zamanla yukarıda durmaya alışır. Yemlikten yem yemeye başlayana kadar kafes tabanına yem koymaya devam edin.

Rica ederim, siz de sağ olun. Evet küçük olduğu için çekingen davranıyor. Yaşı küçük olduğu için tünekte dengede duramaması normaldir, bir süre kafes tabanında durur, zamanla yukarıda durmaya alışır. Yemlikten yem yemeye başlayana kadar kafes tabanına yem koymaya devam edin.
Teşekkür ederim uyku halinde olması da normal galiba Yavru olduğu için değil mi?

Daha öncede göndermiştim hal ve hareketlerine bakmak lazım demiştiniz :) Tekrar video atayım dedim. 1. videoda burnu ok net. 2. videoda mavi beyaz erkek gibi kur yapıor kafese

Daha öncede göndermiştim hal ve hareketlerine bakmak lazım demiştiniz :) Tekrar video atayım dedim. 1. videoda burnu ok net. 2. videoda mavi beyaz erkek gibi kur yapıor kafese

Merhaba, kuşunuz erkek.

Merhaba,
En büyüğü 31 günlük yavrularımın cinsiyetleri konusunda yardımcı olabilir misiniz ? Burun delikeri bazen pembe gözüküyor kestiremiyorum tam olarak. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201101-180521_Gallery.jpg
    Screenshot_20201101-180521_Gallery.jpg
    438.8 KB · Görüntüleme: 30
Merhabalar,
Arkadaşımın odasına kuş girmis. Lokasyon olarak daglik yerde yaşıyor. İzmir Atatürk mahallesijin ustu. Arka tarafları direkt dağ. Şöyle bi kuş gelmiş. Ben saka dedim yabani, arkadaşım evcil diyor. Evcil olup olmadığına karar verebilir misiniz? Evcilse kafes ayarlayım beslesin, değilse yazık olur doğaya salsın zaten odadaymış hala.

Ekli dosyalar

• kus2.jpeg
    kus2.jpeg
    97.6 KB · Görüntüleme: 29
  • kus1.jpeg
    kus1.jpeg
    75.2 KB · Görüntüleme: 23
Kaseye yem koymuş arkadaşım, yem yiyormuş kaseden. Tırnakları çok uzun ama temiz diyor.

teşekkürler hocam, burundanmı hareketlerdenmi anladınız:) burun delik etrafı beyaz diye dişi diye almıstım ama sonradan mavi gibi oldu :D

Rica ederim, ceresinden anlaşılıyor. Burun deliklerinin etrafı tam beyaz değil, dikkat ederseniz maviye çalıyor.

Merhabalar,
Arkadaşımın odasına kuş girmis. Lokasyon olarak daglik yerde yaşıyor. İzmir Atatürk mahallesijin ustu. Arka tarafları direkt dağ. Şöyle bi kuş gelmiş. Ben saka dedim yabani, arkadaşım evcil diyor. Evcil olup olmadığına karar verebilir misiniz? Evcilse kafes ayarlayım beslesin, değilse yazık olur doğaya salsın zaten odadaymış hala.

Ben kanaryaya benzettim. Sakaların surat tüyleri kırmızı, kanat uçlarında da siyah sarı tüyler olur. Muhabbet kuşu gibi ele kolay geliyorsa ve insandan korkmuyorsa evcildir.

Geri