Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Ben kanaryaya benzettim. Sakaların surat tüyleri kırmızı, kanat uçlarında da siyah sarı tüyler olur. Muhabbet kuşu gibi ele kolay geliyorsa ve insandan korkmuyorsa evcildir.
Ele gelmiyormuş ama kafesin kapısını açmış arkadaş, kafese girip kafesde yem yemiş. Bende evcil olduğunu düşündüm, aspur vermesini söyledim.

Merhaba,
En büyüğü 31 günlük yavrularımın cinsiyetleri konusunda yardımcı olabilir misiniz ? Burun delikeri bazen pembe gözüküyor kestiremiyorum tam olarak. Teşekkürler.

Merhaba, birinci ve üçüncü yavru erkek, ikinci yavru ise dişi. Kuşlarınızın yaşları çok küçük olduğu için, cere renklerinde değişmeler olabilir. Üçüncüsünden tam olarak eminim ama birinci ve ikinciden %70 eminim. 10 -15 gün sonra daha iyi anlaşılabilir, burun deliklerinin etrafındaki beyazlık maviye çalarsa erkek demektir.

Maşallah :)

Ele gelmiyormuş ama kafesin kapısını açmış arkadaş, kafese girip kafesde yem yemiş. Bende evcil olduğunu düşündüm, aspur vermesini söyledim.

Kafeste yem yediğine göre evcil olabilir, halinden memnunsa sürekli sağa sola uçuşup çıkmak istemiyorsa beslemesinde bir sakınca yoktur.

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Bende dediğiniz gibi anladım fakat şu videodaki hareketleri kafamı kurcalıyor. Ceresi mavi-beyaz olan yapıyor bunu gün aşırı..

Rica ederim. Dişi olan kuşlar kur hareketleri yapabilir ama bu şekilde çiftleşme hareketi sergilememesi gerekir. Kuşunuzda hormonal bir sıkıntı olabilir, bazı kuşların cere renkleri geç belirginleşmeye başlar. Burun deliklerinin çevresindeki beyazlıklar, maviye dönmeye başladıysa erkek demektir :)

Cinsiyet, yaş ve ırkı nedir acaba ?

Ekli dosyalar

• 20201103_142129.jpg
    20201103_142129.jpg
    839.2 KB · Görüntüleme: 40
  • 20201103_142503.jpg
    20201103_142503.jpg
    742.7 KB · Görüntüleme: 44
Geri