Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

İkisininde cinsiyetini öğrenebilir miyim?
f3bswn.jpg
f3b5pj.jpg
f3B5cF.jpg
Merhaba öncelikle herkese iyi bayramlar. Kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında tahmininizi alabilir miyim?

Merhaba hayırlı akşamlar 6 adet kuşlarımızın cinsiyetleri nedir dişi mi erkek mi acaba ?

1-

2-

3-

4-

5-

6-
Fotoğraflar bulanık.Efektsiz yalın ve net hd fotoğrafları görelim.

Merhabalar emin olmadığımız bilgiler vermeyelim lütfen ☺️
Cere üstündeki durum kuşunun tüy döneminde olduğundan kaynaklı B vitamini takviyesi yapabilirsiniz.
Hava akımı yoksa herhangi bir önleme gerek yok
@salepinannesi ek olarak dehidrasyon fazla sıvı kaybıdır bu minikle hiç bir alakası olmayan terimlerden
@sduskun eğer halsizlik, nefes alırken ses çıkarma ve kuyruk sekme durumu varsa yeni konu açıp belirtilerin videosunu, fotoğrafını ekleyebilirsiniz, sağlıklı günler dilerim
Evet eminim dişi ikiside (ˊ˘ˋ*)

Merhaba hayırlı akşamlar 6 adet kuşlarımızın cinsiyetleri nedir dişi mi erkek mi acaba ?

1-

2-

3-

4-

5-

6-

Kuşların cinsiyeti konusunda yardımcı olacak kimse yokmu ?

Merhabalar bu kızımız tam kaç aylık ceresinin rengi koyu kahverengiydi sonra beyaz oldu şimdi tekrar kahverengi olmuş 2023 son haftalar doğumlu diye biliyordum ama sanırım daha büyük aydınlatırsanız çok memnun olurum

Kızımız demiz zaten. Erken kızgınlığa girdiği için yaşını soruyor.
Yetişkin dedim ben de zaten. Yaş tahmini yapmak zordur,bilezik varsa bilinebilir ancak.
Dişi kuşlarda kızgınlık döneminde cere kahverengileşir kızgınlık dönemi bitince eski tona yani açık renge geri döner ve bu hep böyle devam eder dolayısı ile yaşını bilemeyiz. Satın aldığım dişi kuş çok minyon tipliydi ben küçük sanıyordum,bir üreticiye sordum kendisi kuşlar alanında yıllarını vermiş kuşumun yaşı hakkında bir tahmin yaptı ve büyük yanıldı mesela çünkü kuşumun bileziğinde doğum tarihi yazıyordu kaç yaşında olduğunu o şekilde öğrendim ben de. O yüzden yaş tahmini yanıltabilir. Genç gibi görünen bir kuş 6-7 yaşında bile olabilir.

Yetişkin dedim ben de zaten. Yaş tahmini yapmak zordur,bilezik varsa bilinebilir ancak.
Dişi kuşlarda kızgınlık döneminde cere kahverengileşir kızgınlık dönemi bitince eski tona yani açık renge geri döner ve bu hep böyle devam eder dolayısı ile yaşını bilemeyiz. Satın aldığım dişi kuş çok minyon tipliydi ben küçük sanıyordum,bir üreticiye sordum kendisi kuşlar alanında yıllarını vermiş kuşumun yaşı hakkında bir tahmin yaptı ve büyük yanıldı mesela çünkü kuşumun bileziğinde doğum tarihi yazıyordu kaç yaşında olduğunu o şekilde öğrendim ben de. O yüzden yaş tahmini yanıltabilir. Genç gibi görünen bir kuş 6-7 yaşında bile olabilir.
peki hocam fazla yorum yapmak istemiyorum :d

Kuşumun cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu söyler misinizş rica etsem 😊

Geri