Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Herkese merhabalar,

Aldığımız muhabbet kuşunun cinsiyeti ve yaşı hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.
Fotoğrafları elimden geldiğince net çekmeye çalıştım ancak kuşumuz henüz daha dün gece eve geldiği için korkutmamak adına fazla zorlamak istemedim.

Herkese merhabalar,

Aldığımız muhabbet kuşunun cinsiyeti ve yaşı hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.
Fotoğrafları elimden geldiğince net çekmeye çalıştım ancak kuşumuz henüz daha dün gece eve geldiği için korkutmamak adına fazla zorlamak istemedim.

Kuşunuz 3-4 aylık civarında dişi. Maşallah.

Kuşunuz 3-4 aylık civarında dişi. Maşallah.
Hatice Hanım merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim. Amacım bilginizi sorgulamak değil lütfen yanlış anlamayın. Bir tanıdığımız aracılığıyla kuşu aldığımız için kendisi bize erkek olduğunu söylemişti. Kuşun cinsiyetinin dişi olduğundan yüzde yüz emin misiniz?

Tekrardan teşekkürler,
İyi günler.

Hatice Hanım merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim. Amacım bilginizi sorgulamak değil lütfen yanlış anlamayın. Bir tanıdığımız aracılığıyla kuşu aldığımız için kendisi bize erkek olduğunu söylemişti. Kuşun cinsiyetinin dişi olduğundan yüzde yüz emin misiniz?

Tekrardan teşekkürler,
İyi günler.
kesinlikle dişi.

Hatice Hanım merhabalar,

Tekrardan teşekkürler,
İyi günler.
Merhaba,

Şöyle ki, erkek muhabbet kuşlarının cere renkleri yavruluk dönemlerinde mor/pembe, yetişkinlik dönemlerinde koyu lacivert olur. Dişiler ise yavruluklarında açık mavi veya beyaz, yetişkinliklerinde kahverengi cereye sahiptirler.

Bu nedenle kuşunuz kesinlikle yavru bir dişi.

Rica ederim,
İyi günler.

Geri