Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhaba 2 tane kuşum var mavi olanı yeni aldım bunların sizce yaşı cinsiyeti nedir ve anlaşabilirlermi?

IMG-20200422-175712 IMG-20200422-175712-1

İnternete ''m. kuşu cinsiyet tayini'' diye bir aratırsanız, cere renklerini görürsünüz. Bi' ordan bakın, yakinen görüyorsunuz ceresini çünkü. Ben burdan çıkaramadım. Çözünürlük düşük. @muhammedşevkibas

İnternete ''m. kuşu cinsiyet tayini'' diye bir aratırsanız, cere renklerini görürsünüz. Bi' ordan bakın, yakinen görüyorsunuz ceresini çünkü. Ben burdan çıkaramadım. Çözünürlük düşük. @muhammedşevkibas
bu dişiler için
-Bu türlerin cere kısımları genelde kahve rengi, açık pembe tonları veya beyaz rengindedirler.
erkekler için ise:
-Cere renkleri de genel olarak koyu mavi,mavi ve koyu pembe tonları arasında değişiklik göstermektedirler.

sanırım mavi renkte olan erkek diğeri kız

Disi kusun yasi hakkinda tahmini olan yok mu acaba
6 aylıktır en fazla diye tahmin ediyorum. Güncellemiş olayım hem konuyu. Daha tecrübeli biri yazarsa içim rahatlar benim de ama gözünden duruşundan çizgilerden ve yüzünden belli. Küçük daha. Ceresi de arada kalmış bir renk belki 3 aylık falandır.

Son düzenleme:
.

6 aylıktır en fazla diye tahmin ediyorum. Güncellemiş olayım hem konuyu. Daha tecrübeli biri yazarsa içim rahatlar benim de ama gözünden duruşundan çizgilerden ve yüzünden belli. Küçük daha. Ceresi de arada kalmış bir renk belki 3 aylık falandır.
Anladim tesekkr ederim. Ciftlestirmek icin aldim. Aldigim yer hazir dierek verdi. Erkek kus baya kizisti. Ama diside herhangi belirti yok. Kafes ici anlasmalari iyi. Yem kusmasi filan iyi. Erkek ayagini atiyor ama disi kaciyor. Ne kadr daha beklemeliyim ciftlesmeleri icin

Merhaba arkadaşlar,
Forumdaki cinsiyet belirleme konularını inceledim ama çok arada kaldım. 1,5 aylık dişi olarak tahmin ediyorum.
Daha tecrübeli arkadaşlara danışmak isterim.

Merhaba arkadaşlar,
Forumdaki cinsiyet belirleme konularını inceledim ama çok arada kaldım. 1,5 aylık dişi olarak tahmin ediyorum.
Daha tecrübeli arkadaşlara danışmak isterim.
Kuş erkek. İlk tüy değişiminden de çıkmış. Muhtemelen 3-4 aylık var.

Kuş erkek. İlk tüy değişiminden de çıkmış. Muhtemelen 3-4 aylık var.
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Daha 2 gündür bende ve aldığım yer maks 2 aylık ve dişi olarak belirtti. Yaş konularındaki kriterlere baktığımda ise 4 aydan küçük olan tüm kriterlere uyuyor; minik tırnaklar, simsiyah ve halkasız göz, kafasındaki çizgiler.

Cinsiyeti hakkında kesin olarak yorum yapmak mümkün müdür? Fotoğraftaki ile gerçekteki ceresi hakkında ton farkı yok.
Onun dışında kafa arkasında tüy olmayan bir bölge var. Aldığım kişi tüy değiştirmede olabileceğini söyledi. Sizin yorumunuz nedir bu bölgeye?

Selamlar herkese iyi forumlar rica etsem tecrübeli biri ırk ve cinsiyet konusunda yardımcı olabilir mi

IMG-20200423-133553

IMG-20200423-133646

IMG-20200423-133712

E146-CD2-B-E27-C-4102-923-A-65-FA70927-B46
2-3 aylık kuşum ama cinsiyetini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

85929273-6640-4533-9556-19-A5-C5-CD7-A94 CAEC7-FA6-B976-4-C46-8354-178-F7-FC1375-C 45-BC04-D4-F64-C-41-F6-9-AD2-55-F119286-CFC
akrabamin kuslaridir cinsiyetleri ogrenebilirmiyiz yaslarini birdecinslerini

Geri