Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu çok su içiyor ve doğal olarak sulu yapiyor

Serhat1905

Yeni Üye
Merhabalar. Benim muhabbet kuşum çok su tüketiyor. Suluğunu doldurup veriyorum bir günde dibine iniyor. Suluk kaçırmıyor sızdırmıyor çünkü bu durum yeni olmadı. Bu kuş benim elimde büyüdü şuan 2. Yaşında. Bildim bileli böyle çok su tüketiyor. Tüketiyor diyorum çünkü içiyor mu yoksa döküyor mu bilmiyorum altı hep ıslak olduğu için. Yani suluğu kafesin bi köşesinde takılı sulugun altı kuru ama tüneğinin yani kuşumun devamli durdugu yerin altı hep ıslak. Kafesten çıkarttigimda sulu yaptigini biliyorum ama altı okadar mı islanir. Hiç kurumuyor. Hasta veya ishal olmadigini düşünüyorum çünkü kuşu bildim bileli bu durum böyle. Çok şükür buzamana kadar hasta olmadi hic bir ilac vesaire tedavi gormedi.ve hep keyfi yerinde kafese suluga oyuncaklarina konuşuyor. 2 senedir nerdesin araştirmadin mi derseniz ilk baslarda büyüyünce düzelir diye düşündüm sonrasinda da sulugunu ve oyuncaklarini potansiyel eş olarak algıladı onlara yem kustu ve erkeklik ihtiyacini gormeye çalıştı diyeyim o yüzden altı ıslak ve sulu yapiyodur diye dusundum yine meraklanmadim ama bunun uzerinden de yaklasik 1 sene gecti ve artik kuşumun durumunun düzelmeyecegini anladim ve buraya sormak istedim. Dedigim gibi kuşumun keyfi hep yerinde bi rahatsızlığı felan yok. Sizden çözüm ve fikir bekliyorum. Kendim uygulamayi düşünduğüm çözüm ise;
Sulugunu devamli kafeste tutmayip gün içinde sabah öğle ve akşam 15 er dakika takip sökmeyi düşünüyorum sizce nasıl olur

Biraz uzun oldu hatam varsa affola

Anormal bir durum olduğu belli, bir muhabbet kuşu suluğundaki suyu 1 günde bitirmesi olağan dışı, dışkı fotoğrafı ve kuşun videosunu ekler misiniz

Geri