Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Değişimi

Kuşu Değişmelimiyim

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

xrasit

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bundan 12 gün önce pet shoptan muhabbet kuşu satın aldım ve bu benim beslediğim 4.kuşum daha öncesinde 3 kuş daha besledim.

Ancak şöyle bir durum var ve sizlere danışmak istedim

kuşu alırken 3 veya 4 aylık diye aldım ancak zaman içerisinde fark ettim ki kuş 5 6 aylık civarı ve kuşu kendime alıştırmaya çalışıyorum ancak çok zorlanıyorum saatlerimi ona veriyorum ancak daha parmağımda bile zor duruyor sürekli kaçıyor benle ilgilenmiyor aldığım adamla konustum dedim böyle bir durum var dedi getir değiştirelim başka kuş vereyim dedi ancak ben vicdanen verip vermeme konusunda kararsız kaldım kuşu verirsem kuşun durumu için nasıl olur yani oraya gittiğinde bir çok kuşun yanında daha mı mutlu olur yoksa benimle kalırsa daha mı iyi olur bilmiyorum bu sebepten sizlerin fikirlerini merak ediyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

Kuşumun fotoğrafı bu ;
IMG_1573-1.jpg

Kuş dişi biraz zor alışır derler insana.
Değiştirip değiştirmeme konusuna gelince yeni birisi alıncaya kadar daha mutlu olur sonrasini bilemem.

Birincisi kendinize alıştırmak icin alıyorsanız zaten 3-4 aylık bile fazla. Yeme düşen yeni 30-40 günlük yavruları almalıydınız. Kuş 5-6 aylık ve dişi gibi duruyor. Size alışması zor yanına bir erkek alıp çiftleştirebilirsiniz ve yavrulardan kendinize seçip alıştırabilirsiniz

Kuş dişi biraz zor alışır derler insana.
Değiştirip değiştirmeme konusuna gelince yeni birisi alıncaya kadar daha mutlu olur sonrasini bilemem.
Kuş dişi dimi bende dişi olduğunu düşünüyorum ama satan adam erkek olduğunu söyledi bende sonuçta benden iyi bilir diye bişey demedim bende kuşu kaç gündür erkek diye seviyorum :D

Birincisi kendinize alıştırmak icin alıyorsanız zaten 3-4 aylık bile fazla. Yeme düşen yeni 30-40 günlük yavruları almalıydınız. Kuş 5-6 aylık ve dişi gibi duruyor. Size alışması zor yanına bir erkek alıp çiftleştirebilirsiniz ve yavrulardan kendinize seçip alıştırabilirsiniz
Öncelikle teşekkür ederim,peki kuşu değiştirmelimiyim sizce ?

Degistirin derim daha mutlu olacak ve olacaksiniz. Alacaginiz kus 6-8 haftalik olsun.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Degistirin derim daha mutlu olacak ve olacaksiniz. Alacaginiz kus 6-8 haftalik olsun.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Aldığım yerde 8 haftalık kuş malesef yok değişim yaparsam minimum 3 aylık kuş alabilirim daha ufağını satmıyorlar malesef herhalde 3 aylık kuş alışma konusunda sıkıntı çıkarmaz hemde şuanki kuşum kadar zorlamaz diye düşünüyorum. teşekkür ediyorum saygılarımla

Eğer kuşu eğitmek istiyorsanız kendiniz seçin. Ayrıca petshoptan kuş almanızı tavsiye etmem. Şimdi kuşu iade etmek istiyorum derseniz "almam, değiştiririm" diyebilir. Eğer iade alırsa verip üretici olan birisinden almanızı tavsiye ederim. Ama kimden alırsanız alın, eğitmek için alacağınız kuş mümkün olduğu kadar küçük olmalı. Elinizi kafese sokup sağlıklı görünümlü kuşlardan, elinize aldığınızda ısırmayan, mümkün mertebe sakin kuşlar arasından seçmeniz lazım. Fakat petshoptan alacağınız sakin kuşların da sağlıksız olma ihtimali yüksek.

Eğer kuşu eğitmek istiyorsanız kendiniz seçin. Ayrıca petshoptan kuş almanızı tavsiye etmem. Şimdi kuşu iade etmek istiyorum derseniz "almam, değiştiririm" diyebilir. Eğer iade alırsa verip üretici olan birisinden almanızı tavsiye ederim. Ama kimden alırsanız alın, eğitmek için alacağınız kuş mümkün olduğu kadar küçük olmalı ve elinizi kafese sokup sağlıklı görünümlü kuşlardan, elinize aldığınızda ısırmaya, mümkün mertebe sakin kuşlar arasından seçmeniz lazım. Fakat petshoptan alacağınız sakin kuşların da sağlıksız olma ihtimali yüksek.
Şöyle bir durum var petshopçu ile muhabbetim var evimin sokağındaki bir petshop iade etmez sonucta ondan almışım ama değişim yapmama izin veriyor konustum.
Aynen öyle kendim seçicem yarın sabah ilk işim gidip değiştirmek olucak çünkü bu şekilde banada kuşada eziyet kuş bi türlü yanaşmıyor bana hep kaçıyor benide yoruyor gereksiz yere :)

O zaman kuş seçimi ile ilgili detaylı bir araştırma yapın ki tekrar sıkıntı yaşamayın. Hatta fotoğraflara ve videolara bakmanızı tavsiye ederim.

Mesela bu videoyu ve başkalarını izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak önceliğiniz sağlıklı kuş almak olsun.

O zaman kuş seçimi ile ilgili detaylı bir araştırma yapın ki tekrar sıkıntı yaşamayın. Hatta fotoğraflara ve videolara bakmanızı tavsiye ederim.
çok teşekkür ederim ilginiz için araştırmamı yapıp öyle gidicem çok teşekkürler saygılarımla :)

Geri