Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu gaga kenarında yeme benzeyen et parçası

emir67tr

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim muhabbet kuşumum gaga kenarında 3 tane çok ufak yeme benzeyen bir şey var nedir acaba bir şey olursa çok üzülürüm yardımcı olun lütfen

IMG_20191003_072303.jpg

Herhangi bir sorunu yok dişkısına baktım yem yemesinde sorun yok

Islak pamuklu çubukla sildiğinizde çıkmıyor mu? Öyle ise mantar olabilir ve troysd krem sürmelisiniz oralara.

Denemedim sadece vazelin sürdüm tümör değildir dimi ya

Gaga içinde bir şey yok normal gaga içi yemini yiyip suyunu içiyor konuşuyor uçuyor ama solda gözüküyor zaten orası öğle oldu daha fazla netlemiyor kamera

Gaga içinde bir şey yok normal gaga içi yemini yiyip suyunu içiyor konuşuyor uçuyor ama solda gözüküyor zaten orası öğle oldu daha fazla netlemiyor kamera
Pardon çok özür dilerim. Sanırım uzman olan sizmişsiniz benim hatam. Siz o zaman teşhisi koyun ilacı verin. Çünkü bazılarına göre 2 bazılarına göre 3 ihtimal vardı. Siz olayı net olarak anlamışsınız. Tekrar tekrar özür diliyorum.

Ben bir şey demedin neden trip attınız acaba sadece görüneni söyledim

Ben bir şey demedin neden trip attınız acaba sadece görüneni söyledim
İşte problem orada zaten sizin için "görünür olan" forumdakilere halen "görünmez" haldedir. öncelikle oraya bir yem parçası yapışmış veya bir parazit yapışmış ihtimallerini eledik. Çünkü siz net görüyorsunuz. Diğer 3 ihtimal ise çiçek hastalığı, trichomanisiasis veya mantar. Mantarda da iki ihtimal var iç mantardan kaynaklı durum ki biraz zayıf ama olabilir veya dış mantar. İhtimalleri eleyip görerek teşhis halen konulabilir. Geçmiş olsun.

ben googlede biraz araştırdım resimlere baktım çoğusu mantar hastalığı nedeniyle demiş

Peki ben teşhisi nasıl koyacağım acaba hiç bilmiyorum ilk defa başıma geldi bu olay

Peki ben teşhisi nasıl koyacağım acaba hiç bilmiyorum ilk defa başıma geldi bu olay
İşte uzman denilen şahıs öyle google'a bakmadan gerçek duruma bakıp teşhis koyuyor. Hatta google ona soruyor. Ama uzmanına bu kadarcık bilgi ve fotoğrafla sorarsan fıkradaki cevabı verebilir. "Merhumu nasıl bilirdiniz? GÖRMEDİK ki. "

Şimdi daha net attım ağız içini çekemedim

Şimdi vazelin sürmeye başladım işte troysd krem alana kadar bakıcam

Geri