Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal ve kusma

Bugün tekrar kusmaya başladı. Sabahtan beri 5 oldu. Şeffaf bulamaç halinde ama kokusuz. Suyunu fazla içmiyor, o yüzden belli aralıklarla enjektör ile ağzına 2 damla damlatıyorum. Dışkıları biraz daha iyi gibi. Bugün kafesin tabanını temizledim bi kaç saat sonra dışkı fotoğrafı eklerim. Onun dışında kuş hareketli, ötüyor konuşmak istiyor. Uçacak mı diye dışarı çıkarttım uçuyorda. Bazen kafeste uyuyor. Yalnız elime aldığımda zayıflamış gibi geldi. Ne yapmalıyım?
Yem yemiyorsa yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Çay kaşığı ya da şırınga ile kuşa yedirin.

Dışkılar düzelmeye başlamış..
Evet ama çok kusuyor. Yemi yiyor 10-15 dakika sonra geri çıkartıyor. Kusmaması için ne yapmam gerek ve bu süre zarfında başka ne ile besleyebilirim?
Yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip biraz yedirdim ama ilk defa yediği için pek sevmedi. Çok kustuğu için su kaybı yaşıyordur ama suyundan da fazla içmiyor?

Evet ama çok kusuyor. Yemi yiyor 10-15 dakika sonra geri çıkartıyor. Kusmaması için ne yapmam gerek ve bu süre zarfında başka ne ile besleyebilirim?
Yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip biraz yedirdim ama ilk defa yediği için pek sevmedi. Çok kustuğu için su kaybı yaşıyordur ama suyundan da fazla içmiyor?
İlaçlı suyu sizin içirmeniz gerek. Çok kustuğu zamanlar, yumurta sarısını verin alışacaktır.

Dün akşam ki dışkıları yukarıdaki şekilde
Gece yaptığı dışkılar aşağıdaki şekilde.
https://hizliresim.com/0hHtFv
Dün, pazar gününe kıyasla daha iyi durumdaydı. Kusması devam etti ama pazara kıyasla daha azdı, nadiren kusuyordu diyebilirim. Beslenmesine aspur ve daldarı ile devam ediyorum. Henüz akdarı yemiyor. Aslında parmağımın arasında 1 tane verdim, yedi ama uzun süre ağzında kabuğunu kırmakla uğraşıyor. Kırdıktan sonra içini ya yemiyor ya da onu ufak parçalara ufalıyor.

Güncel Durum:
3 gündür kusmuyor. Bugün ilacı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Dışkıları ilk başta yeşil ama kuruduğunda siyah oluyor. 2 gündür çok hareketli eski haline geldi ama kendi yemini yemiyor. Hala aspur ve daldarı istiyor. Acaba tembellik mi yapıyor anlamadım. Aspur ve daldarı kırması daha kolay diye. Bugünden sonra tedaviye nasıl devam edeyim?

Güncel Durum:
3 gündür kusmuyor. Bugün ilacı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Dışkıları ilk başta yeşil ama kuruduğunda siyah oluyor. 2 gündür çok hareketli eski haline geldi ama kendi yemini yemiyor. Hala aspur ve daldarı istiyor. Acaba tembellik mi yapıyor anlamadım. Aspur ve daldarı kırması daha kolay diye. Bugünden sonra tedaviye nasıl devam edeyim?
Geçmiş olsun. Dışkılar düzelmiş..
Bugünden sonra 2 ya da 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Normal yemi verin yiyecektir.

Elimde probiyotik yok. Veteriner ile ilaç deposunda da yokmuş internetten probiacti-bird siparişi vericem ama en geç pazartesi veya salı elime geçer. Multivitamin olarakta elimde aşağıdakinden var. Hemen yarın probiyotik ve multivitamin vermemiz gerekiyor mu?

Elimde probiyotik yok. Veteriner ile ilaç deposunda da yokmuş internetten probiacti-bird siparişi vericem ama en geç pazartesi veya salı elime geçer. Multivitamin olarakta elimde aşağıdakinden var. Hemen yarın probiyotik ve multivitamin vermemiz gerekiyor mu?
internetten gervit w ya da nekton s de sipariş edin. gelince vermeye başlarsınız

Güncel Durum:
Dışkıları iyi durumda. Tüyde olduğu için kabarık duruyor. Hareketli bi durumda. Akdarı hala yemiyor ben de dün komşudan farklı bir yem aldım. Onun içinden seçerek yiyor.(içinde akdarı,sarı darı,siyah darı, kızıldarı, çekirdek içi gibi bir şey daha var ne olduğunu bilmiyorum.) Sanırım benim yem bozuk ama yeni almıştım ve başka kafeste 2 kuşum daha var aynı yemi onlar yiyor ve dışkıları herşeysi normal kuşların. Probiyotik bugün geldi. Probiacti-bird almıştım. Üzerinde 1 suluğa, 1ml ilave edilir diyor. 1ml fazla değil mi? Kaç damla kullanmam gerek?

Güncel Durum:
Dışkıları iyi durumda. Tüyde olduğu için kabarık duruyor. Hareketli bi durumda. Akdarı hala yemiyor ben de dün komşudan farklı bir yem aldım. Onun içinden seçerek yiyor.(içinde akdarı,sarı darı,siyah darı, kızıldarı, çekirdek içi gibi bir şey daha var ne olduğunu bilmiyorum.) Sanırım benim yem bozuk ama yeni almıştım ve başka kafeste 2 kuşum daha var aynı yemi onlar yiyor ve dışkıları herşeysi normal kuşların. Probiyotik bugün geldi. Probiacti-bird almıştım. Üzerinde 1 suluğa, 1ml ilave edilir diyor. 1ml fazla değil mi? Kaç damla kullanmam gerek?
tam suluğa 5 6 damla yeter

Geri