Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal ve kusma

2 gün probiyotik kullandım. Durumu gayet iyi. Dışkıları artık eskisi gibi siyah olmuyor yeşil olarak kalıyor. Bugün öğleden sonra hep uyudu. Dışkıları da küçük yeşil şekildeydi ama genellikle çok sıvı şeklindeydi. Dışkısını yapmaktan çok idrar yaptı desem daha doğru olur. Arada sırada kusma hareketi yapıyor ama koku yok ve yem çıkartmıyor dışarıya. Yem konusunda ise hala anlam veremedim. Çok fazla aspur ve daldarı verdiğim için yemiyor sanırım. Çünkü kafesten sürekli dolap rafına bakıyor, baktığı yerde aspur olduğunu biliyor. Sanırım o yüzden akdarı yemiyor. Sürekli gagasıyla karıştırıyor yemleri seçtiklerini yiyor sonra bırakıyor fazla yemiyor ama sonra çok acıktığında mecbur yemek durumunda kalıyor. Bugün de Röhnfired Gervit-W multivitamin geldi. Bunun kullanımı da probiyotik gibi 6 damla şeklinde mi?
Bunu Beslenme tablosu 'ndaki gibi şekilde mi vermeye başlayım? Bir de bu multivitamin tüy dökümünde faydalı mı? Son olarakta tüyde olduğu için çok fazla kaşınıyor. Yarın sirkeli su yapıp pamukla onu yıkamayı düşünüyorum bi mahzuru var mı?

Merhabalar,
Kuşun toparlanmasına sevindim. Gervit i de aynı şekilde 6,7 damla damlatarak kullanabilirsiniz..
Fısfısla hafif su sokabilirsiniz.. Biraz da yulaf verin..

Geri