Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kendini yaralama ve tüy sorunu

Pambeeslyyy

Yeni Üye
Merhaba İyi Günler
1 ay önce komşum bana bu yaralı muhabbet kuşunu getirdi diğer kuşlar tarafından dövüldüğü için bana getirmiş.ilk başta gagası sivri olduğu için her kendini kaşıdığında kendini kanatıyordu sonra veterinere götürdüm gagasına törpülettirdiler ve vitamin verdiler ama veterinerler ne yazık ki köpek ve kedi harici muhabbet kuşlarından pek anlamıyorlar hangi veterinere götürsem vitamin verip gönderiyorlar ve hayvanın kanat kısmında da tüyleri döküldüğü için uçamıyor beslenmesini ve vitaminini eksik etmediğim halde tüyleri bir türlü uzamadı sizce ne yapmam lazım tüylerinin çıkması için yardımcı olur musunuz lütfen

Kuşumuz bu halde şu an

Ekli dosyalar

• IMG_20220908_195042-min.jpg
    IMG_20220908_195042-min.jpg
    598.1 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20220908_195202-min.jpg
    IMG_20220908_195202-min.jpg
    547.8 KB · Görüntüleme: 21
Boyunluk takılması lazım acilen. Peki bu derece kanaması vs dövüldüğü için mi yoksa kaşıntı dan dolayı mı

Kaşıntıdan dolayı oluyordu gagasını törpülettiğimizde kaşıdığında kanatmıyor kendini

Peki tüylerinin sağlıklı bir şekilde uzaması için bir ilaç var mıdır ya da ne yapmam gerekiyor acaba

Şundan dolayi sordum bazı kasintilar dış parazit belirtisi de. Emin olmak istedim ilaç önerecektim eğer dış parazit varsa. Tüyü için BT amin forte temin ediniz. Haftada üç gün kullanınız.

Tamamdır peki bu vitamini suya katsam mı daha iyi olur yoksa enjektör ile birer damla vermem daha mı iyi olur

Yok agizdan değil suyuna katılacak. Zaten kullanma kılavuzunda yazıyor nasıl kullanacağınız. Birde kaşıntısı eğer hala devam ediyorsa vilmectin ense ilacı almanız lazım. Enseye bir damla kuyruk sokumuna bir damla olacak şekilde. Bir damladan fazla olmasın. Cunku kuş iyi görünmüyor. Kaşıntısını ben parazite yorumladim.

Geri