Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kışın nasıl sıcak tutulur?

Betülçetin

Yeni Üye
Arkadaşlar bu bugün muhabbet kuşum öldü yenisini aldım bu kuşu soğuktan nasıl koruyabilirim evimiz sobalı gece soba yanmıyor ne yapmam gerek

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 456
Kaç derece oda sıcaklığı

Oda sıcaklığı 15 derecenin altına düşerse sıkıntıya girebilir. Kafesin üstüne birşey örtün birtarıfı hafif açık kalsın bu şekilde soğuktan korunur.

Kafesin içerisinde bir seyyar yardımıyla Ampül yaksanız da ısıtmış olursunuz ancak ; Dışarısı 5 derece ise içerisi en az 6-7 dercedir ki. bu derecelerde kuş soğuktan ölmez. Hatta -5 dereceye kadar problem olmaz. Ama soba yaktığınız odada besliyorsanız o zaman sıkıntı. Bir ısınıp bir soğur içerisi bu da onu hastalandırır. Ayrıca cereyanda kalması da tehlikelidir. Onun dışında soğuk hava sıcaktan daha iyidir. Siz soba yanmayan odaya alın ve hiç ısıtmak için uğraşmayın. Bir hastalığı yoksa ve cereyanda kalmadığı sürece düşük sıcaklıkta hiç bir şey olmaz.

oda sıcaklıgı bir yükselip bir soguyorsa hastalıga davetiye çıkarır

Bence soba yanan odada kalmalı. Sizin yaşam alanınız orası değil mi. Muhabbet kuşu diğer soğuk odalarda yalnız kalmasın. Gece soba yanmadığını söylemişsiniz. Geceleri kafesin 3'etrafını bir örtü ile sarın. Bu benim fikrim tabi. Soğuk muhabbetlerde önemli bir sorun bence. Doğal ortamda ormanlarda doğup büyümüyorlar ki vücut dirençleri soğuğa alışkın değil. Petshoptan yada yerel üreticiden alınan muhabbetlerde soğuğa dayanma direnci beklemek bence saçma.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Etrafını battaniyeyle sarsam ısınır mı? Ampul taktım daha önce ama sürekli açık kalamıyor şarteli attırıyor.

Polar battaniye falan varsa yeterli olacaktır. Bir tarafı açık kalsın. Bazı bakıcılar kışın yazın muhabbetlerin üzerini kafesin dört etrafını akşam örtü ile örtüyorlarmış ben karşıyım. Onlarda can ve bizler onlara en iyi şekilde bakmak zorundayız. Sadece hobi için ego tatmini için onlara eziyet etmeye hakkımız yok. Muhabbetinizle sağlıklı mutlu günler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Kca
Etrafını güzelce sarıp yanınada kafesin dışından sıcak su torbası koyup sıcak su torbasının üstünü kapatırsan kafesin içine çok güzel ılık bi ısı veriyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben hastalandığından beri 1,5 aydır battaniyeyle örtüp sıcak su torbası koyuyorum içerisi 20 derece olan odada. Ne zaman yapmazsam kuşum hastalanıyor, kusuyor. Belki alakası yok üşütmüyor bile ama ben ona bağlayıp önlem alıyorum. Dışardan duyanlar bu kuş daha soğuklara dayanır sen alıştırdın sıcağa diyor. Vallahi ne yapmam gerek bende bilmiyorum gerçekten çokmu alıştırdım sıcağa

Ben hastalandığından beri 1,5 aydır battaniyeyle örtüp sıcak su torbası koyuyorum içerisi 20 derece olan odada. Ne zaman yapmazsam kuşum hastalanıyor, kusuyor. Belki alakası yok üşütmüyor bile ama ben ona bağlayıp önlem alıyorum. Dışardan duyanlar bu kuş daha soğuklara dayanır sen alıştırdın sıcağa diyor. Vallahi ne yapmam gerek bende bilmiyorum gerçekten çokmu alıştırdım sıcağa
Sıcak su torbasını nereye koyuyorsunuz?

Geri