Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur (kesin çözüm)

Okan Tufan

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar ben şu ana kadar sahip olduğum erkek muhabbet kuşlarının hemen hemen hepsini konuşturdum. Bunun için izlediğim bir yöntem var onu sizlerle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki muhabbet kuşu bana ait. Kuş şu an çok net bir şekilde aşkım babacık koş koş eşek eşek kafalı fıstık mıstık beşiktaş cimbom kelimelerini söyleyebilmekte. Bu video yeni konuşmaya başladığı zamanlarda çekildi. İlk olarak Muhabbet kuşlarında sadece erkekler konuşur. Dişi muhabbet kuşları konuşmaz. İkinci olarak muhabbet kuşunuzun konuşmasını istiyorsanız kuşun muhakkak yeni yeme düşmüş bir erkek olması gerekmektedir. Ben şu ana kadar sahip olduğum bütün erkek muhabbet kuşlarımın nasıl konuştuğunu aşağıda net bir şekilde açıkladım. İşte muhabbet kuşu nasıl konuşur ?

1) Yeme yeni düşmüş bir erkek muhabbet kuşu. ( yaşını almış bir muhabbet kuşunun konuşması imkansıza yakındır.)

2) Ses kaydı alabileceğiniz eski bir telefon

3) Ses kaydında ilk etapta maksimum 3 kelime ( Aşkım babacık cicikuş) ve 2 dakikalık ses kaydı

4) Kaydın sürekli tekrar oynamasını sağlayıp kafesin hemen dibine koyun

5) Siz evde yokken evdeyken işiniz varken sürekli yanında açık bırakın o ses kaydı sürekli açık kalsın.

5.5) kuş muhakkak yalnız olmalı..

6) SABIR. en önemli şey. Yeni yeme düşmüş bir erkek muhabbet kuşu bu şekilde 2, 3 ay içinde (maksimum daha erken de olabilir) ilk kelimeyi söyleyecektir. İlk kelime sonrası artık kendi sesinizle aynı kelimeleri ve farklı kelimeleri tekrar etmelisiniz.

Video:

Geri