Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşum bana nasıl alışır?

süslüveşebek

Yeni Üye
Yavru muhabbet kuşlarımı alalı 2 buçuk hafta oldu. Alırken 2 hafta sonra avcunuzda yemle elinizi kafese sokun gelir falan denmişti. Aç bırakın da dendi ama ben kıyamadım aç bırakmadan elimdeki daldarıyı kafese soktum. Kafesin ortasına kadar elimi soktum korkmadılar ben de yavaşça biraz daha yaklaştırdım neredeyse dokunacak kadar. Korkmadı ama elime gelmedi de. Yaklaşık 15 dk bekledikten sonra elim uyuştu elimi hafifçe kıpırdattığımda elimdeki daldarı kafese düştü bu hareketten çok korktular ben de devam etmedim o an eğitime. Daha sonra yeni bir tünek almıştım onu takarken de korktular üstelik kafesin dışından takmıştım. Artık benden eskisine göre daha çok korkuyorlar gibi hissediyorum. Onları nasıl alıştırabilirim? Ne yapmam gerek? Artık elimi yaklaştırınca kaçıyorlar bu yüzden tekrar yem vermeyi denemedim. Bir an önce de bana alışsınlar istiyorum çünkü kafeste sıkıldılar artık. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Bazıları size alışmadan kafese oyuncak koymayın demiş bununla da bir ilgisi olabilir mi? Bir tane zilli bir oyuncak bir tane de zilli salıncak koymuştum çıkarmalı mıyım?

Kuşların çift olduğu için alışma süresi uzar.Ama şunları yapabilirsiniz:Elinizden sevdiği yemleri yedirin,günün çoğunluğunu onlarla geçirin,kafesi sizin göz hizanızdan biraz daha yüksek ve sessiz ışık alan bir yere konumlandırın,kafesi alışana kadar yerini değiştirmeyin ve çeşitli taktikler uygulayarak Örnek:perde taktiği,yabancı ortamdaki tanıdık insan taktiklerini uygulayarak kuşları kendinize alıştırabilirsiniz.

Kuşların çift olduğu için alışma süresi uzar.Ama şunları yapabilirsiniz:Elinizden sevdiği yemleri yedirin,günün çoğunluğunu onlarla geçirin,kafesi sizin göz hizanızdan biraz daha yüksek ve sessiz ışık alan bir yere konumlandırın,kafesi alışana kadar yerini değiştirmeyin ve çeşitli taktikler uygulayarak Örnek:perde taktiği,yabancı ortamdaki tanıdık insan taktiklerini uygulayarak kuşları kendinize alıştırabilirsiniz.
Örnek kelimesinden sonra gelen emoji benle alakalı değildir o kısımda 'PERDE' kelimesi yazmaktadır

Örnek kelimesinden sonra gelen emoji benle alakalı değildir o kısımda 'PERDE' kelimesi yazmaktadır
çok teşekkür ederim cevabınız için. Peki daha hiç kafesten çıkarmadım elime gelmedikleri için benden kaçmıyorlar ama gelmiyorlar da ve kafeste sıkılmışlar. Kafesten çıkarayım mı? Çıkarırsam bana alışmadıkları için gece geri sokamam kafese diye korkuyorum o yüzden çıkarmadım. Elime gelmeden kafesten çıkarmayarak iyi mi yapıyorum acaba? Çıkarsam mı?

Geri