Karadeniz Pet

Muhabbet kusu üreme

Sumeyye6

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 2 ay önce yumurtladi ve yumurtadan 5 tane yavru çıktı. İlerleyen zamanda yavrusunu dövdüğü için ayirmistim. Bi kaç hafta önce erkeği yanına koydum ciftlestiler şimdi Birtane yumurtladi. Ve kırdı. Erkeği yanına koymam sağlıklı olur mu neyapabilirim yuvaligi da taktım. Yumurtalaybilir diye içinde kalmasın diye yardımcı olurmusunuz

Muhabbet kuşum 5 tane yavrusu olduktan sonra 2 tane boş kizismis yumurta çıkardı sonrasinda hastalandi ishal olarak diskisi vardı 5 gundur kendine geldi Allaha şükür ama bugün Birtane yumurtladi neyapmaliyim

Muhabbet kuşum 5 tane yavrusu olduktan sonra 2 tane boş kizismis yumurta çıkardı sonrasinda hastalandi ishal olarak diskisi vardı 5 gundur kendine geldi Allaha şükür ama bugün Birtane yumurtladi neyapmaliyim
Kuşunuz iyileşti ishali geçti ise ki yumurtlayacak kuşlar ishal gibi diski yapar daha sulu olur ondanda kaynaklanıyor olabilir çok fazla kuluçka geçirmedi ise birlestirin tekrar yavru alabilirsiniz sıkıntı olmaz

Ama bu sefer zayifladi fazlasiyla kafası küçücük kaldi biliyorum ish gibi diski yapiyor ama yemek yemeyi kesmisti çok zayıfladı ve ben bu yumurtayo napscam bilmiyorum içi dolu gibi

Ama bu sefer zayifladi fazlasiyla kafası küçücük kaldi biliyorum ish gibi diski yapiyor ama yemek yemeyi kesmisti çok zayıfladı ve ben bu yumurtayo napscam bilmiyorum içi dolu gibi
normalde erkek kuş dişi kuşu beşlemesi lazım yumurta maması yulaf verin erkek tam beslenemediğinden dolayı dişi kuş zayıf kalmıştır.
bir gün saf temiz su bir gün vitaminli su veriniz.

Ya kuluckasi bittikten sonra 2 kızgınlık yumurtası yapıp sonra güçsüz kaldi