Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu üretimi.

Yeşimgnc

Yeni Üye
Merhabalar öncelikle ben aranızda yeniyim,😊 bir şey sormak istiyorum sizlere, benim daha önce tek beslediğim erkek muhabbet kuşum vardı, yani 1 aylıktan da küçük bir kuş, nereden bakılacak olursa hemen hemen 8 aylık falan, ve elime geldiği zaman elime kur yapıp, çiftleşme hareketlerini yapıyor, du bende, ananemin daha önce hayatını kurtarıp, ve 1 yaşına gelip kızıştığı muhabbet kuşunun yanına aynı kafese koydum 1 gün aynı kafeste kaldılar, ve bir sorunları olmadı çünkü ben direk zaten aynı kafeslere koymadım erkek kuşum için, strese girsin falan istemedim. Neyse bir süre önce birbirlerini atta, sonrasında erkek kuşum yanaştıkca dişi kuş izin vermedi, sonrasında erkek kuşum elime gelmeye başladı ve bu sefer dişi kuş çağırdı falan.. erkek kuşum ben varken gitmiyordu ama ben yokken, kuşumu kafesin üstünde görmeye başladım, aynı kafeslere koymaya başladım, fazla sesleri çıkmadı ama sonrasında erkek kuşumun kafesten çıkmaya başladığını gördüm, kafesten çıkardım, zaten bana alıştığı için de gönlüm ayrılma taraftarı değil kıyamıyorum çünkü, ama kuşum da her fırsatta elime gelip, hatta elimi kollayıp elimle çifleşmeye çalışıyor ne yapmam lazım, inanın ki bilmiyorum😒 kuşum çevresinde ki kuşlar ile de ilgisiz daha önce oynardı, ama şuan evde bir tane daha yavru kuş olmasına rağmen hiç karşılık vermiyor hatta şuan bile telefon başında telefonum ile uğraşıyor,