Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu uretimi

Eren Çopur

Yeni Üye
Muhabbet kusu üretimi yapmak için dışarıdan 2 tane bir dişi bir erkek yavru muhabbet kusu alıp bebekliginden itibaren alıştırıp daha sonra onları üretmeye çalışmak mı daha mantıklıdır yoksa 2 adet yetişkin alıp yapmak mı

Yawru iki disi aldım şuan 6 veya 7 aylık dişi kızıştı 20 gündür belirti yok aynı dönemde evdeki evcil erkeğe bitane de dişi aldım 4 beş aydır o dişi de şimdi kizisti yem küsme yuvaya girme ikisinde var ama. İki takım da tik yok 😀

Bende daha önce bir defa yavru vermiş sağlam bulacaksın iki takım alıp karşılıklı besliyecen onlardan yawru alınır diye düşünüyorum ama bu kuşu nasıl güvenerek buluruz onu bilmiyorum çünkü evde yavru almak çok zor ve şans işi

Sağlam çift bulmak da zor simdi yumurta alındı diyorlar ama kuşların yumurtanin y sinden haberleri yok

Bu sebeple üreticiye gideceksin yavrulu kuş seçeceksin onunda tipine iyi bakacaksinki değişmesin:) yavrularını buyuttukten sonra yada yavrulu alacaksın evde büyütecek sonrasında sende yavru alabilirsin diye düşünüyorum maliyet biraz da fazla maliyetli olur