Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu ve Kumru yavrular mı?

Arkadaşlar soruma cvp aramak için açtım konuyu hemde biraz tebessüm ederiz diye foto attım.. gerçekten kuşun acınası bir durumu yok iki üç saniye üstüne çıkınca komik geldi kuşların doğası bu sonuçta hayvana eziyet etmiyorum içiniz rahat olsun bebekler gibi bakılıyor onlara ve üçüde çok iyi anlaşıyorlar özgürce evde dolaşıyorlar ;) zaten iki muhabbet kuşum olmasaydı belki kumru yalnız sıkılabilirdi ama diğer kuşlarla uyum sağladı

33-ED1-B28-48-A3-4-D1-F-8-FA5-C4-D6-EED71178

Arkadaşlar soruma cvp aramak için açtım konuyu hemde biraz tebessüm ederiz diye foto attım.. gerçekten kuşun acınası bir durumu yok iki üç saniye üstüne çıkınca komik geldi kuşların doğası bu sonuçta hayvana eziyet etmiyorum içiniz rahat olsun bebekler gibi bakılıyor onlara ve üçüde çok iyi anlaşıyorlar özgürce evde dolaşıyorlar ;) zaten iki muhabbet kuşum olmasaydı belki kumru yalnız sıkılabilirdi ama diğer kuşlarla uyum sağladı

Durumu farklı açılardan düşünüp değerlendirmek lazım. Evlerimizde beslediğimiz egzotik kuş türleri, bizim ülkemizde yaşayan/bize ait olan türler olsalardı bile insanlar yine de onları sahiplenip evlerinde beslerlerdi bu değişmez bir gerçek. Bu yüzden şu tür evde beslenebilir bu tür beslenemez gibi tartışmalar yapmak yerine kuşun memnuniyetinin ve mutluluğunun ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Ya sen bakma heryerde var duyar kasan kişiler. Moral bozmaya bile değmez.
Bence mükemmel birşey yaptığınız, bu kuşların böyle evcilleşebileceğini bilmiyordum.. Kuş çok mutlu görünüyor maşallah. Size de böyle canlı dostu olduğunuz için teşekkür ederim.
Not: Eşimle o ufak videonuza kahkahalarla güldük :) muhabbet kuşunuz çok tatlı uzun ömürler diliyoruz :)

Ne duyar kasması kardeş...Biz insanların rızası için degil ancak cenabı HAKK ın rızası için konusuruz...Hayvanlarıda yaratandan ötürü severiz...Doga kusu doğada bakılır...Güvercini hiç odada bakan gördünüz mü ? İsteyen istediğini yapsın...Ahirette vebal var Biz bundan dolayı konuşuyoruz...Dışarda yaşayabilecek hayvanı sen evde tutamazsın...Bilsem ki bizdeki muhabbet kuşları evden dışarda yaşar,onları bile sahiplenmem...Söylediklerimide ancak ahirete inanan dikkate alsın,gerisi yorum yapmasın...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayılıyorsunuz herkesi kendinize göre değerlendirmeye,herkesi kendiniz gibi insanlara yaranmaya çalışan acuze insanlar zannetmeyin...

Ne duyar kasması kardeş...Biz insanların rızası için degil ancak cenabı HAKK ın rızası için konusuruz...Hayvanlarıda yaratandan ötürü severiz...Doga kusu doğada bakılır...Güvercini hiç odada bakan gördünüz mü ? İsteyen istediğini yapsın...Ahirette vebal var Biz bundan dolayı konuşuyoruz...Dışarda yaşayabilecek hayvanı sen evde tutamazsın...Bilsem ki bizdeki muhabbet kuşları evden dışarda yaşar,onları bile sahiplenmem...Söylediklerimide ancak ahirete inanan dikkate alsın,gerisi yorum yapmasın...

Haklısın söylediklerinde ama yavruyken yuvadan düşmüştü bahçeye ve kedilerin çok olduğu biyer ben 2 günlükten beri elimle mamalarla besledim uçağa koymak yasaktı ben gizlice uçağa sokup evime getirdim şuan ele insana alışan bi kuşu doğaya salmam mümkün değil buda benim HAKK ın yarattığına sevgimden vicdanımdan yoksa emin ol kimse uğraşmazdı hele ki sokak kumru kaynıyo kimse ilgilenmezdi belki cins kuşa bakmak varken ama ben kıyamadım ... ben kuşa çok iyi bakıyorum lütfen için rahat olsun gerçekten çok mutlu

Yani seviye diyoruz da ahirete inanan yorum yapsın falan nedir allahaşkına? Kimin neye inandığı bu şahsı ne ilgilendirir? neyse..
bu hayvan mutlu görünüyor ve iyi de bakılıyor. yavruyken alınmış ve evcilleşmiş. bana göre gerisi boş. ve evet kafes kuşu da bakmayalım o zaman, bunlarda kuş. doğası gereği uçmak isteyen tropikal bir tür.
kendi adıma konuyu uzatmayacağım ama konu sahibi arkadaşı paylaştığı şeye pişman etmişsiniz zaten.. tebrikler. iyi forumlar.

Haklısın söylediklerinde ama yavruyken yuvadan düşmüştü bahçeye ve kedilerin çok olduğu biyer ben 2 günlükten beri elimle mamalarla besledim uçağa koymak yasaktı ben gizlice uçağa sokup evime getirdim şuan ele insana alışan bi kuşu doğaya salmam mümkün değil buda benim HAKK ın yarattığına sevgimden vicdanımdan yoksa emin ol kimse uğraşmazdı hele ki sokak kumru kaynıyo kimse ilgilenmezdi belki cins kuşa bakmak varken ama ben kıyamadım ... ben kuşa çok iyi bakıyorum lütfen için rahat olsun gerçekten çok mutlu
ah güzel kardeşim üşenmemiş bir de açıklamada bulunmuş.. yorma kendini kardeşim sen, senin yaptığının "hak" olduğunu "doğru" olduğunu vicdanlar biliyor.

Birşey demeye,uzatmaya gerek yok,bildigim saglam bilgiler var benim,boşa konuşmam....Anlamayana anlatmak icin ısrar etmeye gerek yok...İnsanımız daha okudugunu bile anlayamıyor...Söze baslarken siz bilirsiniz demedim mi ? :) Neyse...

Geri