Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu ve Kumru yavrular mı?

Ceydailker

Paylaşımcı Üye
2 yaşına yakın erkek kızışmış muhabbet kuşum var ve bahçeye yavruyken düşmüş kumru büyüttüm baya evcilleşti evde muhabbet kuşlarıyla takılıyordu ama oda 4 aylığa geldiğinde kızışmaya başladı sürekli yere eğiliyor üstüne erkek çıksın diye bizim erkek zaten dişi arıyor bunun üstüne çıktı daha önce hiç kuş çiftleşirken görmedim ama üstüste bir kaç saniye durdular tabi bizim komiğimize gitti en başta aradan 2 gün geçti kumru yumurtladı üstünede yatmadı içi de dolu yumurtanın ağır bugün 2. Yi yumurtladı kumru. Sizce bu kızışma yumurtasımıdır yoksa muhabbetle çiftleşmişmidir?

Daha önce bir üretici abimin, cennet papağanıyla eş tutmuş bir muhabbet kuşunu çiftleştirip yumurta aldığını gördüm fakat tahmin edebileceğiniz gibi yumurtalar boş çıkmıştı. Bahsettiğiniz yumurtaların da boş olacağını düşünüyorum ama kim bilir belki de hybrid (melez) bir kuş türü ortaya çıkarırsınız :D

Ya benim sorum aslında kızışma yumurtası iki tane yapabilirmi kuşlar yoksa ciddi ciddi döllendimi onu merak ediyorum eğer boşsa kızışmaysa yumurtayı kırıyım bari ya hayvan kusuyo yazık yoruldu boşuna

Ya benim sorum aslında kızışma yumurtası iki tane yapabilirmi kuşlar yoksa ciddi ciddi döllendimi onu merak ediyorum eğer boşsa kızışmaysa yumurtayı kırıyım bari ya hayvan kusuyo yazık yoruldu boşuna

Kızgınlık yumurtası büyük ihtimalle, zaten üzerine de yatmıyormuş alabilirsiniz ama melez kuş türünü unutun :D

Yumurtalar boş olacaktır. Bir kumru ile muhabbet kuşunun gen yapıları farklıdır.Köy yerlerinde horoz'la ördek ,ördek'le tavuk çiftleşmesi olur fakat ikisinin melez yavruları hiç olmamıştır.

Çok güzel bir görüntü. Sokak kuşları içinde en zarif bulduğum kuş kumrudur. Sevabada giemissiniz bakarak elinize sağlık. Mutlu oldum akşam akşam çok güzel görünüyor.

Teşekkür ederim tabiri caizse bebek gibi bakıyorum iki balkondada sokak kuşlarına bakıyorum güvercin yemi taze su.. insandansa hayvana yardım etmeyi seviyorum
Kumru dışarda yaşamaya elverişli bir hayvandır.Bence onu salmanız ona en büyük iyilik olur...Yasayamaz diye korkmayın.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kumruya varsa balkonda bakılabilir bence alistigi için yuvasınıda balkona yapacaktır dışarda ucsa bile geri gelir

Bu söylediklerinizi herkes söylüyor bende düşünmüyo değilim evim 12. Katta balkona gelen kumruları gösteriyorum camdan hiç bakmıyor evin içine dönüp geziyor ve sürekli eşimle kafamıza konuyor:( salsam birinin kafasına konar kedi yer araba eser vs. Korkumdan salamıyorum. .. o evde muhabbet kuşlarımla serbestçe takılıyor kafese kapatmıyorum ama salamam

Bu söylediklerinizi herkes söylüyor bende düşünmüyo değilim evim 12. Katta balkona gelen kumruları gösteriyorum camdan hiç bakmıyor evin içine dönüp geziyor ve sürekli eşimle kafamıza konuyor:( salsam birinin kafasına konar kedi yer araba eser vs. Korkumdan salamıyorum. .. o evde muhabbet kuşlarımla serbestçe takılıyor kafese kapatmıyorum ama salamam
Kuş rahat ediyorsa bırakın takılsın mubislerle ve sizle takılır

Siz bilirsiniz o öyle gördü diye suanda öyle davranıyor...Bir gün gecirsin dışarıda hemen aslına döner...Muhabbet kuşunun kumruya yaptığını görünce ben şayet abes karşıladım ve kusun dustugu duruma üzüldüm...Yazık o hayvana.

Siz bilirsiniz o öyle gördü diye suanda öyle davranıyor...Bir gün gecirsin dışarıda hemen aslına döner...Muhabbet kuşunun kumruya yaptığını görünce ben şayet abes karşıladım ve kusun dustugu duruma üzüldüm...Yazık o hayvana.

Sonuç olarak kartal beslemiyor evde güvercin ailesinden bir kuş. Güvercini bile evcil besliyorken kumru insana daha da yakın. Bir sorun olmaz bence.

Sonuç olarak kartal beslemiyor evde güvercin ailesinden bir kuş. Güvercini bile evcil besliyorken kumru insana daha da yakın. Bir sorun olmaz bence.
:) Bende kartal sanmıstım

Geri