Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ve macaw boğazda şişlik

ALPER1851

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar.muhabbet kuşlarımda ve macaw papağanımda bi anda bpğaz kısmında şişlikler başladı.yemelerinde içmelerinde hiçbir sorun yok.kakalarıda oldukça normal.hatta oldukça eğleniyolar ötüp koklaşıyolar ama bu boyundaki şişliğe bir türlü anlam veremedim.bir günde falan olmaya başladı ve neredeyse hepsinde var.tek ricam veterinere götür diyip kestirip atmayın.muhabbet kuşu ve papağana bakan veteriner bulmak pek mümkün değil bulunduğum yerde.kullanabilceğim herhangi bir ilaç varsa önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Alper bey ilaç önerelim önermesine de öncelikle teşhis etmek gerekir. Siz kuşların ağzına ve boğaz taraflarına bir bakın. İltihap veya pamukçuk benzeri bir kitle leke iz görecek misiniz. Şiş olan yerdeki tüyleri üfleyerek deriye bakın ve gözlemlerinizi paylaşın. Teşhis konulduktan sonra tabiki yardımcı oluruz. Malesef her hastalığı tedavi eden bir ilaç daha üretilmedi üretilmesi de neredeyse imkansız.Ben mantardan şüphelendim ama şüpheden ibaret tabiki.

Not:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır. Lütfen konu başlıkları ve yorum yazılarını tamamen büyük harf kullanarak yazmamaya dikkat edelim.

Geri