Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yağlanması

Bu kuşta başka bir sıkıntı olabilir. Eğer iştah azalması l karnitin kullanmadan evvel de varsa o zaman başka bir durum söz konusu.
Probiyotik alıp kullandınız mı? Dışkıları lekeli çünkü attığınız fotoğrafta. Almadı iseniz bir an evvel temin edin
Öncesinde iştahsızlık başlamıştı suyunda antibiyotik olduğu için şuan probiyotik veremiyorum alıp veriyim mi? Morlukları yarın çekip atıcam Mamayı nasıl yapıcam yumurta sarısı nişasta su mu elle besleme yapmaya korkuyorum yapacak kimse de yok etrafımda

Öncesinde iştahsızlık başlamıştı suyunda antibiyotik olduğu için şuan probiyotik veremiyorum alıp veriyim mi? Morlukları yarın çekip atıcam Mamayı nasıl yapıcam yumurta sarısı nişasta su mu elle besleme yapmaya korkuyorum yapacak kimse de yok etrafımda

Obez kuşta iştah kaybı olmaz iştahı fazla olur. Sizin kuşta dediğim gibi başka sorun olma ihtimali var. O yüzden kuşu gözlemleyin hastalık belirtileri görürseniz not alın hepsini. Öğürme,kusma,dışkı bozukluğu,titreme vs gibi.

Antibiyotik kullanırken de probiyotik kullanabilirsiniz zararı yok, Röhnfried Entrobac probiyotik çok yoğun bir ürün değildir,sindirim sistemine katkıda bulunur. Antibiyotik kullanınca zararlı bakterilerle beraber yararlı bakteriler de ölür,bu sebeple probiyotik kullanmak gerekir kuşa direnç kazandırmak için. Alırsanız bize sorun kullanımını yazarız 👍🏻

Yumurta ile yapılan mamayı yapın forumda tarifini vermiştim yakınlarda birisine ordan okuyabilirsiniz. Çay kaşığı ile verin 👍🏻
Çocuk besler gibi yapacaksınız yemezse pes etmeyin. 2.5 ml kadar yemesini sağlayın. Mamayı hızlı hızlı ve çokça vermeyin. Az az verin yutsun,tekrar verin birkaç saniye sonra.
Daldarı gözünün önünde olsun. Karnitin vermeyi bırakın tavsiyem.

Şunu da söyleyeyim. Gittiğiniz veteriner mutlaka kanatlı alanında bilgili uzman bir hekim olmalı. Gittiğiniz veteriner kanatlı uzmanı mı bilmiyorum eğer değil ise bir kanatlı hekimine muayene ettirmenizi öneririm,dışkı tahlili röntgen çektirmeniz iyi olur 👍

Hangi şehirde yaşıyorsunuz

Şunu da söyleyeyim. Gittiğiniz veteriner mutlaka kanatlı alanında bilgili uzman bir hekim olmalı. Gittiğiniz veteriner kanatlı uzmanı mı bilmiyorum eğer değil ise bir kanatlı hekimine muayene ettirmenizi öneririm,dışkı tahlili röntgen çektirmeniz iyi olur 👍

Hangi şehirde yaşıyorsunuz
Keşkee öyle birşey yapabilsem kanatlı uzmanı değildi istanbulda yaşıyorum bebeğim var götürebileceğim tek veteriner vardı ona götürdüm araba da yok diğer bütçemle de takviye yem onları alacağım gerçekten çaresiz kaldım tek umudum burası bi de bi tık iyi olması kilosunu da tartar yazarım yarın ne almam gerekiyorsa da alayım yem takviye

şunu da belirtiyim antibiyotik kullandıktan sonra morluklar geçmeye başladı ama hala var bi düzelseydi lilam :(

Keşkee öyle birşey yapabilsem kanatlı uzmanı değildi istanbulda yaşıyorum bebeğim var götürebileceğim tek veteriner vardı ona götürdüm araba da yok diğer bütçemle de takviye yem onları alacağım gerçekten çaresiz kaldım tek umudum burası bi de bi tık iyi olması kilosunu da tartar yazarım yarın ne almam gerekiyorsa da alayım yem takviye

Kağıthane uzak mı size?

gaziosmanpaşadayım karayolları metroyla gidilir ancak kuş dayanır mı bilmiyorum

Bugün mamayı yapıp verin yedirin kuş aç kalmasın. Eğer beyaz dışkı görürseniz (yeşil kısım olmayan dışkı) o zaman açlık dışkısı anlamına gelir ve beslenmesi lazımdır.
Dışkılarına ve kursağına bakarak açlığını kontrol edersiniz.

Karnitini bugünden itibaren kesin.

Kafesin altına beyaz peçete koyun kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya fotoğrafını paylaşın.
Kuşun kısa bir videosunu da paylaşın güncel olsun. Tünekte dururken ki halinin videosunu görelim kuyruğunu da görelim uzaktan hareket edip etmediğine bakalım.

Grpet veyahut Karadenizpetten Röhnfried Entrobac probiyotik,Gervit multivitamin,Sedochol ve diyet yem temin ediniz. WhatsApptan görüşün satıcılarla isterseniz. Merve hanım ilk sayfada size görsel atmıştı orda ürünleri ne kadar almanın yeterli olduğu yazıyor ona göre alırsınız. Çok fazla miktarlarda almanıza gerek yok.

Tüylerinin bazı yerlerde olmamasının nedeni veterinere götürdüğümde o yolmuştu

Fotoğraflara baktım kuşta yağlanma var. İdrar ise hâlâ lekeli. Bakteriyel enfeksiyon olma ihtimali var. Ya da verilen ilaçlardan olabilir. Kuş halsiz gibi görünüyor ilaçların dozajı nedir? Belirtin lütfen. Morluklar birçok kuşta var.
Sipariş ettiniz mi probiyotiği?

Bgn etcem hastane filan yoğun bi gün geçirdim sağlıklı kuşum için bu karadenizpette versele laga var açık yem önerir misiniz

İlaçlar da şu şekilde l carnitin 2 damla multivitamin aminoasit 2 damla antibiyotik te 3 saatte bir hala çok az yiyor mamayı asla yemiyor yem de sadece elimden biraz

Biraz canlanma var dışkıları da siyah gibiden yeşile döndü muhtemelen yemeye başladı biraz o yüzden

tekrardan yazıyorum kuşum baya iyi durumda takviye vitamin yem hepsini değiştirdim su an genel durumu iyi baya ötmeye başladı tüyleri çıkıyor bi sorunu yok genel olarak yalnız yağlanma hala var ne kadar uçurmam gerekiyor günlük çıkarıyorum l carnitin vermeli miyim bırakınca kendi çok uçmak istemiyor ama havalanabiliyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

Geri