Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yağlanması

Elle besleme aparatı temin ederim

Elle besleme aparatı temin ederim
Temin etseniz bile bilen birisinin yapması gerekir bilgi gerektiren bir işlemdir. Eğer hata yapıp mamayı soluk borusuna verirseniz kuş boğulur ve ölme ihtimali yüksektir.
Ayrıca iştahı çok az dediniz. Çok az yiyor diyorsunuz şimdi de ama ne kadar yediğini belirtin azdan kasıt nedir? Kuş zaten önceleri çok çok yemek yiyorsa ve yemesinde azalma olduysa bu kuşun çok az beslendiği anlamına gelmez,olması gereken şekilde yemeye başladığını gösterir.
1 tatlı kaşığı kadar yem yedi mi mesela belirtin.
Detaylı bilgi verin lütfen.
Gerçekten iştah kaybı var ise az yiyorsa mama yapıp çay kaşığı ile verirsiniz 2.5 ml kadar. Mama ılık olsun. İçine cici bebe gibi şekerli şeyler eklemeyin.

Temin etseniz bile bilen birisinin yapması gerekir bilgi gerektiren bir işlemdir. Eğer hata yapıp mamayı soluk borusuna verirseniz kuş boğulur ve ölme ihtimali yüksektir.
Ayrıca iştahı çok az dediniz. Çok az yiyor diyorsunuz şimdi de ama ne kadar yediğini belirtin azdan kasıt nedir? Kuş zaten önceleri çok çok yemek yiyorsa ve yemesinde azalma olduysa bu kuşun çok az beslendiği anlamına gelmez,olması gereken şekilde yemeye başladığını gösterir.
1 tatlı kaşığı kadar yem yedi mi mesela belirtin.
Detaylı bilgi verin lütfen.
Gerçekten iştah kaybı var ise az yiyorsa mama yapıp çay kaşığı ile verirsiniz 2.5 ml kadar. Mama ılık olsun. İçine cici bebe gibi şekerli şeyler eklemeyin.
toplamda bugün bir tatlı kaşığına yakındır darı yedi biraz bi de ıspanak da yedi sağlıklı kuşumun dışkısı çok fazla ama bu hasta olan kuşum çok az dışkılıyor ama ishal filan değil attığım gibi vitaminleri alsam işe yararmı bugün sipariş vereyim anca gelir

Açlıktan siyaha dönmüş olabilir. Karnı tok olup siyah olsaydı o zaman başka sebepler olabilirdi
Ispanak verdim belki ondan baya uyukladı ama şimdi bi tık iyi bu vitaminleri alsam bi de bu karaciğer koruyucu toparlar mı acaba

Bgn veterinere götürdüm çok detaylı değil ama baktı antibiyotik verdi ateşi var dedi çok yağlanmış dedi l carnitin verdi bi de multivitamin avicare diye bişeyin onları verceksin antibiyotik bi de dedi eve karnından filan iğneler yaptı doku yenileyiciymiş eve getirdiğimde cok kötüydü şimdi de bi ucuyor hareketleniyor bi uyuyor ama hala iştahı yerine gelmedi 1 çay kaşığı anca yemiştir suyu ben gösterdikleri sekilde vermeye calısıyorum şırıngayla ağız kenarından sizin tavsiye ettiğiniz birşey var mı bu durumda

Bgn veterinere götürdüm çok detaylı değil ama baktı antibiyotik verdi ateşi var dedi çok yağlanmış dedi l carnitin verdi bi de multivitamin avicare diye bişeyin onları verceksin antibiyotik bi de dedi eve karnından filan iğneler yaptı doku yenileyiciymiş eve getirdiğimde cok kötüydü şimdi de bi ucuyor hareketleniyor bi uyuyor ama hala iştahı yerine gelmedi 1 çay kaşığı anca yemiştir suyu ben gösterdikleri sekilde vermeye calısıyorum şırıngayla ağız kenarından sizin tavsiye ettiğiniz birşey var mı bu durumda
Veteriner kuşlardan anlayan bir yerse sorun olmaz.
Antibiyotik hakkında yorum yapamam diğer verdikleri zararlı şeyler değil. Antibiyotik de doğru eşleşmeyse o da iyi gelir.
Karnına iğne yapmasına şaşırdım ben muhtemelen izin vermezdim ama şu an iyi olmasına çok sevindim.

Şu an bi tık daha iyi gibi inşallah düzelir gerçekten yapabileceğimi yaptım probiyotik alırım sadece düzelsin yemesi düzelse içim rahatlayacak ama verdikleri düzenli kullan düzelir dedi Biraz da hareket ettiriyorum yağ dokusu için bakalım dua edin inşallah düzelir lilam

Şu an bi tık daha iyi gibi inşallah düzelir gerçekten yapabileceğimi yaptım probiyotik alırım sadece düzelsin yemesi düzelse içim rahatlayacak ama verdikleri düzenli kullan düzelir dedi Biraz da hareket ettiriyorum yağ dokusu için bakalım dua edin inşallah düzelir lilam
İnşallah, geçmiş olsun..

Her gün az da olsa bi düzelme görüyorum tüye de giremedi galiba o hasta etti diye düşünüyorum cünkü tüyleri aşırı dökülmüş şimdi de hep tüylerini kaşıyor kafasının üzerinde bi kaç yeni tüy çıkmış düzelmeye başlayınca hareket ettircem şimdi de ettiriyorum ama yormadan sadece benim elimden az bişey yiyordu ilk defa biraz önce kendi yedi bişeyler inşallah düzelir elimden gelen herşeyi yapıyorum çok seviyorum hastalığı düzelirse bu yağlanma için ne yapabilirim tam bilgi verirseniz çok sevinirim l carnitin kullanıyorum onun dısında ne yapabilirim

Bi de vücudunda bazı yerlerde morluklar oluştu ama geçiyor gibi onlarda çarpmadan dediler ama kanat ayak göğüs neden oldu bilmiyorum

muhabbet kuşumda yağlanma mevcuttu sonra başka bir hastalık daha çıktı ne bilmiyorum yemden düştü veterinere götürdüm antibiyotik vitaminler verdi şu an daha iyi uçamıyordu uçabiliyor yalnız hiç bişey yemiyor çok az günde bir çay kaşığı kadardır ve vücudunda morluklar var tüyleri de çok seyrek ishal durumu yok ne yapabilirim antibiyotik lc carnitin ve multivitamin kullanıyorum lütfen yardımcı olun kaybetmek istemiyorum bu arada kursaktaki morarma geçti ama hala bazı yerlerde var

Sürekli silkelenme kaşınma ve kuyruk sallama durumuda var tüye mi giremiyor acaba

muhabbet kuşumda yağlanma mevcuttu sonra başka bir hastalık daha çıktı ne bilmiyorum yemden düştü veterinere götürdüm antibiyotik vitaminler verdi şu an daha iyi uçamıyordu uçabiliyor yalnız hiç bişey yemiyor çok az günde bir çay kaşığı kadardır ve vücudunda morluklar var tüyleri de çok seyrek ishal durumu yok ne yapabilirim antibiyotik lc carnitin ve multivitamin kullanıyorum lütfen yardımcı olun kaybetmek istemiyorum bu arada kursaktaki morarma geçti ama hala bazı yerlerde var

Doktorunuz karnitin vermiş yağ yakıcı bir üründür obez kuşlar için metabolizma hızlandırıcı.. bundan sebep iştahı azalmış olabilir. Hiçbir şey yemediği durumlarda siz mama yapıp besleme yapın bu sefer de tamamen iştahtan kesilmesin yavrucak. Dozaj fazla gelmiş olabilir veteriner hekiminizle konuşun durumu, ölçünün azaltılması gerekebilir 👍🏻
1 çay kaşığı yem az. Önüne daldarı koyun yemezse siz dediğim gibi mama yapıp çay kaşığı ile besleyin.

Morlukların fotoğrafını paylaşın 👍

Bu kuşta başka bir sıkıntı olabilir. Eğer iştah azalması l karnitin kullanmadan evvel de varsa o zaman başka bir durum söz konusu.
Probiyotik alıp kullandınız mı? Dışkıları lekeli çünkü attığınız fotoğrafta. Almadı iseniz bir an evvel temin edin

Geri