Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yemleri bütün kusuyor

Gökhan kaplan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum yemleri bütün bir şekilde kusuyor, çok sık değil haftada 1 kustuğunu görüyorum veya yanındaki objelere yapışmış yemler görüyorum aynı zamanda kuş ishal oluyor bazen normale dönüyor sürekli bir değişkenlik var, yemesinde bir sıkıntı yok..

Video bana ait değil, fakat aynı şekilde sadece farkı bu kadar sık değil.

https://www.youtube.com/watch?v=gWmFZM1FXWM

kuşunuzda yem seciciliği var bence değişik yem migdesini rahatsiz etmiş olabilir veya iç rahatsızğı olabilir ona göre tedbir alın bvence

Kafesinde kum varmı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:34 -->-> Daha önceki mesaj 10:33 --

Bu yem kusma sırasında objelere odaklanıp gagasını tık tık da vuruyorsa kızışmış, eş tutmak istiyor, objeye kur yapıyor demektir.

Hocam bana normal gelmedi davranış.Sindiremiyor gibi.Baksana göbek şişmiş.

Son düzenleme:
Video temsilidir sadece hareketler aynı, Bravo 302 yem kullanıyorum, erkek kuşta bir sıkıntı yok, rahatsız olan kuş dişi.

Dişiyse başka bir hastalığı olabilir. Dişilerin kurlaşmak için yem kustuğuna rastlanmaz.
Bir süre suyunu ve kafes tabanını daha sık değiştirin. Bakalım nasıl olacak..

Hastalık belirtisi gösteren kuşlarımız için yapacağımız ilk şey yaşadıkları kafeslerini dezenfekte etmek ve temizliğe daha çok önem vermek olmalıdır. Ayrıca ortamın hava, ısı ve nem koşullarını da kontrol altına almalıyız.

Dişiyse başka bir hastalığı olabilir. Dişilerin kurlaşmak için yem kustuğuna rastlanmaz.
Bir süre suyunu ve kafes tabanını daha sık değiştirin. Bakalım nasıl olacak..

Hastalık belirtisi gösteren kuşlarımız için yapacağımız ilk şey yaşadıkları kafeslerini dezenfekte etmek ve temizliğe daha çok önem vermek olmalıdır. Ayrıca ortamın hava, ısı ve nem koşullarını da kontrol altına almalıyız.

Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı normalde uyguluyorum, biraz daha gözlemekte fayda var duruma göre yine bu konu altında yazarım belirtileri, bu arada dişi kuşu ayırmalı mı ?

Gökhan aynı benim kuş böyle yapıyor kuşa son 15 gün içersinde yem dışında bişey verdinmi?

Tükettikleri:
Haftada 2 gün Ovi avis mama, nekton s-e, kömürlü girit kuş kumu, kalamar kemiği, haftada 2 günde dal darı veriyorum

aynı sorunu bende yaşıyorum

Dal darının kabuğu genzine kaçmış olabilir.
Birkaç gün sadece yem su ver
Yemlikleri günde 2 kez üfle hatta ince eleğe dök hergün ele tozları dökülsün

aynı sorunu bende yaşıyorum

Dal darının kabuğu genzine kaçmış olabilir.
Birkaç gün sadece yem su ver
Yemlikleri günde 2 kez üfle hatta ince eleğe dök hergün ele tozları dökülsün

Teşekkür ederim. yazdıklarınızı uygulayacağım. dediğiniz gibi yem biraz tozlu olabilir dikkatimi çekmişti.

Teşekkür ederim. yazdıklarınızı uygulayacağım. dediğiniz gibi yem biraz tozlu olabilir dikkatimi çekmişti.

Evet versele legadan da yem aldım otlu tozlu yem gönderdi dal darıda vericence tabi
bundan sonra dikkatli olun

Benim kusum da bi ara boyle kusmustu. Bi arkadas metpamid surup onermisti. Ona da veteriner tavsiye etmis. Kustugu zaman bir damla damlatiliyo kusun agzina. Kusmayi durdurmak icin deneyebilirsiniz. Benim kus asiri yediginden kusuyomus. Biraz yemesini kontrol altina alinca duzeldi. Gerek kalmadi suruba. Ama o arkadasin kusunun kursaginda bakteri varmis sanirim. Antibiyotik kullanmisti surupla beraber. Oyle biseyde olabilir kursakta.

Benim kusum da bi ara boyle kusmustu. Bi arkadas metpamid surup onermisti. Ona da veteriner tavsiye etmis. Kustugu zaman bir damla damlatiliyo kusun agzina. Kusmayi durdurmak icin deneyebilirsiniz. Benim kus asiri yediginden kusuyomus. Biraz yemesini kontrol altina alinca duzeldi. Gerek kalmadi suruba. Ama o arkadasin kusunun kursaginda bakteri varmis sanirim. Antibiyotik kullanmisti surupla beraber. Oyle biseyde olabilir kursakta.

Haftada bir görüyorum Sık sık kusma yok, hareketlerde normal, yem yemeside çok iyi, yukarda arkadaşların yazdığına göre kullandığım yem tozlu biraz ,yemleri eledim daha dikkatli olacağım, eğer durum kötüye giderse sizden yardım alabirim teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Boğazına birşey kaçmıştır.Birkaç güne düzelmesi gerekli.Siz yemini özellikle üflüyorsanız o şekilde değilde tamamen yemliği boşaltıp ayrı kaba üfleyin ve eleyin.Eleyince tozlar dökülecektir.Sıkıntılı bir durum yoktur.Ben videoyu görünce korktum valla.

Evet arkadaşalar Yemini suyunu her gün değiştim, 6 gündür kusma yoktu az önce baktığımda duvar da ve kafesin tellerine bütün yem parçları yapışmıştı.

Geri