Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yer değişikliği

KusumNANE

Yeni Üye
Daha 20 gun one aldığım ve 2-3 aylık olan muhabbet kuşumu gittiğimiz tatil yerine goturdum burada cok fazla konulacak yer olmadigi icin cok fazla yer degisikligi yaptim 1 ay sonra eve goturucez ve sizce bu kadar yer degisikliğinde bi sknti olurmu bide kuşum bana alışık elimden yem yiyor ama parmagima gelmiyor ve kendini sevdirmiyor yardm pls

Biraz stres yapabilir, atlatması için onunla bol bol ilgilenin.

Stres yani yerdeğişikliği durumlarında vitamin takviyesi yapılırsa daha kolay atlatılır. İnsana alışkın kuşlar yer değişikliğinden daha az etkilenirler. Ele çağırma eğitimini kafes içinde yaparak öğretiniz, kafeste öğrenince dışarıda da devam etmelisiniz.

Yer degisikligi esnasinda hava akımına dikkat edin kuşunuz hasta olabilir

Stres yani yerdeğişikliği durumlarında vitamin takviyesi yapılırsa daha kolay atlatılır. İnsana alışkın kuşlar yer değişikliğinden daha az etkilenirler. Ele çağırma eğitimini kafes içinde yaparak öğretiniz, kafeste öğrenince dışarıda da devam etmelisiniz.
Tesekkurler de kusum kendine hi dokundurmuyor cok az doknsam hemen isiriyor bende yaklasamyorum ne yapmam lazim elimden yem yiyor fakat pamagima hic gelmiyor gobegine dokunsam isiriyor

Geri