Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞUM AĞZINDAN NEFES ALIYOR

Tugcecapraz

Meraklı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Muhabbet kuşum yaklaşık 1.5 yaşında erkek. Son zamanlarda farkettiğim bir durum var. Kuşum ağzından çok fazla soluklanmaya başladı. Hareketlerinde, uçmasında ya da dışkısında bir problem ya da herhangi bir değişiklik yok. Fakat kafes içinde dururken bile soluk soluğa bir tavır takınıyor devamlı ağzından nefes alıp veriyor. Burnunda bir tıkanıklık yok. Sizce bunu sebebi sıcaklar olabilir mi? Buraya video ekleyemiyorum. Nefes alıp verirken herhangi bir ses çıkarmıyor kafes içinde de çok hareketli hiç durmuyor ondan olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İki ihtimal var ya solunum sıkıntısı var yada havalar çok sıcak o yüzden yapabilirler. Video ekleseydiniz daha anlaşılır olurdu. Streamable.com.dan

Stresli de olabilir , vücut sıcaklığını dengelemek için de yapıyor olabilir. Kanatlarını da hafif açıp dik tutuyor mu nefes alıp verirken?

Stresli de olabilir , vücut sıcaklığını dengelemek için de yapıyor olabilir. Kanatlarını da hafif açıp dik tutuyor mu nefes alıp verirken?
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Birkaç gün gözlemlerim sonucu sıcaktan yaptığını düşünüyorum. Yeme-içme, uçma, konuşma ya da hareketlerinde herhangi bir değişiklik yok. Yazlık evdeyiz ve biz bahçedeyken yanıma alıyorum burada havalar 36-38 derece arasında değiştiği için dışarısı inanılmaz boğucu. Dışardayken yaptığını fakat içeri aldığımda yapmadığını farkettim. Bir de uçup konduktan hemen sonra yapıyor. Ağzından nefes alırken kanatlarını bahsettiğiniz gibi bir duruma soktuğunu görmedim

Geri