Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum akşamları durgunlaşıyor

Gül zvy

Yeni Üye
İyi günler 7 gün önce yaklaşık 55 günlük olan bir muhabbet kuşu aldım. Birbirimize alışma sürecindeki hala. Sabah saatlerinde bana alıştığını ve benimle mutlu olduğunu düşündüğüm kuşum akşam vakitlerinde durgunlaşıp gözlerini kısa süreli açıp kapatıyor. Merak ettiğim soru şu tüm muhabbet kuşları mı öyle yoksa benim muhabbet kuşum çok mu mutsuz. Sahip olduğum ilk muhabbet kuşu daha şimdiden çok seviyorum onu onu üzgün görmek resmen içimi acıtıyor

Herhangibir sorun yok.Benim kuşum da sabah saat 7'de ötmeye başlar,oynar,gezer,dolaşır,yer,içer.Akşama doğru saat 7'yi geçince duraklamaya başlar,yerinden kıpırdamaz.Kuşlar erken yatıp erken kalkmayı severler,sağlıkları içinde bu şarttır.Muhabbet kuşunuzun sağlıklı olması için günde 10 saat uyuması gerekmektedir.Daha net söylersek çoğu Muhabbet kuşu böyledir(bazı çılgın kuşlar istisna):)
Dinlenmek ve uyumak istediğinden bu şekilde davranıyor,endişelenmeyin.Size üzücü gelse de eminim ki o çok keyif alıyordur:)

Evet aksamları uykuları geliyor benim kuşum aksam saat 9 dedim mi hemen uyumaya başlar mesela.

Mutsuzluk değil, alışkanlıktır. Bir süre karanlıkta durunca uykuya geçerler. Uykuyu açmaları yarım saati bile bulabilir. Sıkıntı yok merak etmeyin.

Geri