Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Özellikle Akşamları Sürekli Gagasını Açıp Kapıyor

nightbird

Yeni Üye
Sorun başlıktaki gibi. Bir yaşından küçük erkek muhabbet kuşum özellikle akşamları olmak üzere sürekli gagasını açıp kapıyor ve bu saatlerce sürüyor. Bazen çok hızlı bir şekilde yapıyor korkuyorum. Kuş hareketli ve bana sağlıklı görünüyor. Sabahları oldukça hareketli, sürekli cıvıldıyor konuşmaya çalışıyor. Dışkısında, yemesinde problem yok. 10 gündür bende. Geldiği günden beri bu gagasını açıp kapama olayı var. Odayı düzenli bir şekilde havalandırıyorum ama yine de biraz tozlu olabilir belki. Kafesini yıkadım. Kalorifer çalışıyor ve sıcaklık gayet iyi. Sorunu ne olabilir bu konuda bilinçli biri var mı? Daha önce kendi baktığı muhabbet kuşunda böyle bir problemle karşılaşan biri var mı? Sizce muhabbet kuşum sağlıklı mıdır? Bu kuşun karakteriyle ilgili olabilir mi?

Çok hızlı bir şekilde ve saatlerce yapıyor ama bunu. Esneme gibi gelmedi pek bana. Bir de bugün birkaç kez hapşırdı, ben de dayanamadım elimle tutup ağzına bir damla vitamin damlası sıktım. Yanlış mı yaptım bilmiyorum. Şu anlık başlangıç derecesinde nezlesi var gibi geliyor ama ağzını sürekli açıp kapamasıyla alakası olduğunu sanmıyorum.

Yok yok meraklanmayin. Telaş edicek birşey yok. Biraz bekleyin durumda kötüye giden bi değişiklik olursa bidaha bakarız ilgileniriz.

Geri