Karadeniz Pet

muhabbet kuşum artık yem yemiyor

ilk baş ishaldi internetten araştırdım. Elma sirkesi, çay demi, patates, yumurta haşlaması vs bir sürü şey yazıyordu hepsini denedim fakat düzelmedi. Sonra isal ilacı aldım. 3 gündür kullanıyorum yine düzelme yok artı yem de yemiyor artık. Hiçbir şey yemiyor. Veterinere götürdüm. Herkes götürme anlamaz dedi ki dedikleri gibi oldu sanırım adam eline aldı iki baktı ve gursağı boş iştahsızlık var harici bir şeyi yok dedi. Kuşçuya götür dedi hiç ilgilenmedi. Bende dediğini yaptım. Kuşcuya götürdüm o da aynısını dedi ve bir sürü sevebileceği yem aldım. Dal darı, apsur, yulaf, ballı çubuk, vitaminli yem ve sadesini ama hiçbirini yemiyor hala, kırıyor ve içi ile birlikte geri bırakıyor. Onu da zorlarsam yapıyor harici yemin yüzüne bakmıyor. Artı vitamin ilacı falan da aldım. ama hala halsiz eskisi gibi değil kafayı yemek üzereyim lütfen cidden anlayanlar yazsın ölmesini istemiyorum bu gidişle ölecek gibi yaşı da küçük daha 8 9 aylık

geçmiş olsun kuruma hastalığı denilen durum olabilir. kuşun göğüs kemiği belirgin mi? göğsündeki deri mor gibi mi? kuruma denilen olay, başka bi hastalık sonucunda kuşun yem yememeye başlaması ve aşırı zayıflaması durumu (ishal gibi). muhtemelen ishali düzelmediği için olmuştur böyle. kendi yemiyosa elle beslemeniz gerekebilir.

Veterinerden antibiyotik tedavisi isteseydin keşke. Anlattıklarınıza göre antibiyotik kullanmanız gerekiyor

bitki çaylarına başvurmak iyi özellikle kekik çayı yarı yarıya seyreltilip verilebilir. Onun dışında antibiyotik tedavisi var fakat gramı gramına hesaplayıp vermeniz lazım.. bu arada aç kalmaması için bu hasta döneminde hastaneden şırınga alıp(tabiki iğnesini çıkaracaksınız) evde hazırlanan mamadan yapıp vereceksiniz. Kuşçudan sıvı mama için toz karışım alabilirsiniz

Vakit kaybetmeden evzaneden flagyle ve mikostatin alın. Her birinden 12 saatte bir birer damla ağzına damlatın. İlaç edinene kadar ağzına bir damla sirke damlatın. Suyuna da 10 damla kadar karıştırın. Çabuk olun az vakti kalmış.

Geri