Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uzun süredir ishal bu yüzden artık halsizlik yaşıyor ne yapmalıyım?

kbrzdem

Yeni Üye
Öncelikle selamlar, muhabbet kuşum 2 ay gibi bir süredir ishal bu sürede haşlanmış patates vermeye çalıştım yemedi, düzenli suyunun içine ekledim belki işe yarar diye biraz düzeldi yine olmaıd, internette bir kaç damla suyuna ekleyin yazıyordu denedim yine olmadı, beslenmesinde pek bir sorun yoktu ama hafif halsizlik vardı derken bir gün kuşum tünekte duramadı tutunamıyor düşüyor en yakın veterinere götürdüm hemen apar topar ishal olduğu için halsiz kalmış dedi , bir antibiyotik verdi 0.1 ml şırınga içerisined 3gün kullanmak için ilkini orada verdiler ve kuşum o gün gerçekten düzelmişti maşallahı vardı, yanında birde avicare digestive verdi o da 3 gün ağızdan birer damla, ama ben bu damlaları çok zor verdim kuşa ağzını açmıyor ekmeğin üzerine döktüm derken antibiyotiğin hepsini alamadı tabi kalan iki gün Ama düzelmişti ishali devam ediyordu telefon ettim veteriner digestiveyi 3 gün daha kullan dedi kullandım yine düzelmedi ama yemesi falan iyiydi havuç marul iyi yiyordu, 13 gün geçti kuşum titremeye başladı acaba dedm geçici mi bekledim 14.gün oldu aynı şekilde titreme devam ediyor ve duramıyor o kadar çok korktum ki ağlayarak veterinere gittik tekrar bu kez digestive, vitamin A olive oil ve kırmızı renkte şırıngada bir antibiyotik verdi 1 hafta kullan dedi, şu an öğlenki haline göre daha iyi ama ara ara titremesi devam ediyor bu yüzden rahat uyuyamıyor sanırım. Bu konularda oldukça bilgisizim lütfen beni aydınlatır mısınız ne yapmalıyım nasıl ilerlemeliyim? yorumları okuduğumda veterinerler kuş bakmıyor yazıyordu hep o yüzden daha önce götürmemiştim :(
WhatsApp Image 2023-02-17 at 22.22.53.jpeg

Geri