Karadeniz Pet

Muhabbet kusum cok halsiz kuruma yasiyor

saturn_

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum son aylarda geceleri vik vik sesler yapmaya başlamıştı aralarda daha sonra bir iki haftadır çok halsiz normalde yaptığımda beni parçalayacagi hareketlere izin veriyor en evcil kurumdan bile evcil davranıyor. Evcil olması sorun değil fakat çok halsiz, son haftalarda bir disi (hasta olan) bir erkek kusumun yanına bir dişi kuş daha geldi arkadaşım yokken onun kuşuna bakıyorum geçici olarak. Ilk basta anlaşıyorlardi bu yüzden farkli kus geldigi icin hasta olduğunu düşünmüyorum ama veterinere gittiğimizde stres olmuş olabilir dedi yeni kus veya farkli birsey yuzunden iki şırınga ilaç verdi bir tanesi kötü kokulu bir ilaç vitamin onu suyuna katıyorum diğeri de renksiz bir ilaç ağızdan günlük veriyordum ama vet kus veterineri degil burada da yok, kus zayıfladi karnında kemiği çıkmış, uzun mesafe hatta hiç uçmuyor, son vakitlerde bana çok bağlandı avucumun içinde yuva yapar gibi yaslanıyor normalde hiç sevdirmezdi, kafesde de yaslanarak uyuyordu son günlerde, durmadan uyuyor, kabarık duruyor, ötmüyor, yemek yiyor ama yaramıyor gibi, diğer kuşlara karşı soğuk zaten ayrı odaya aldım, dışkısı sulu ve koyu renkte bir ara çok kum gibiydi, şu anda kafesinin temizliyorum her dakika sirkeli suyla, ortuyorum ustunu, yumurta mamasi yaptım ama yememiş, ilaçlarını da veriyorum, sizce hastalığı ne olabilir? Gaga altı tuyleri de dökülmüş ve derisi garip bi halde. Dua edin inşallah yakın zamanda iyi olsun

Geri