Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çok Sessiz

k_alper

Yeni Üye
4 gün önce eve gelen muhabbet kuşumu bugün kafesi temizlemek için çıkarttım, geldiği yerde ele alıştırılmış sanırım ele geliyor omuzda duruyor ama çok hareket etmiyor ve hiç ötmüyor. İshali de yok yemi de bol yiyor. Napmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• photo_2021-06-20_10-55-10.jpg
    photo_2021-06-20_10-55-10.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 22
ne güzel işte benimki sabah bir başlıyor cak cak gece ye kadar

İnternetten muhabbet kuşu sesi açın, arada dinletin.
Sessiz olması daha iyi bence de :)
Kuş sesi açmayı denedim ancak hiç tepki vermiyor maalesef. Sadece bir şeyin yapılmasını istemediğinde veya sinirlendiğinde ufak tefek sesler çıkarıyor

Sağır olmasın? Sese tepki veriyor mu?
Arkası dönükken ses çıkartın uzaktan.

Sağır olmasın? Sese tepki veriyor mu?
Arkası dönükken ses çıkartın uzaktan.
Ses çıkartıyorum arkasından, bazen hafifçe kafasını çeviriyor bazen bakmıyor. Sağır mı hala alışamadı mı anlamadım. Gerçi bugün elimizde kafesten dışarı da çıktı

Geldiği yerde alıştırımış demişsiniz, geldiği yeri özlüyor olabilir, eski sahipleri ondan vazgeçti diye mutsuz olabilir

Geldiği yerde alıştırımış demişsiniz, geldiği yeri özlüyor olabilir, eski sahipleri ondan vazgeçti diye mutsuz olabilir
Pek anlayamadım açıkçası, dışarı saldığımız zaman da uçtu ancak konmayı beceremiyor. Konmaya çalışırken kanatları açık kalıyor genelde ve düşer gibi konuyor

Pek anlayamadım açıkçası, dışarı saldığımız zaman da uçtu ancak konmayı beceremiyor. Konmaya çalışırken kanatları açık kalıyor genelde ve düşer gibi konuyor
Sessiz olmasının sebep olacağı şeyi açıkladım, eski sahiplerini özlüyor olabilir, anladığım kadarıyla ilk sahibi siz değilsiniz

Geri