Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok ürkek

Ozzie25

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 3 hafta bir muhabbet kuşu sahiplendim. Sahiplendiğimde yeni yeme düşmüştü. Eve ilk geldiği zamanlar hersey çok güzeldi. Ele geliyordu. Okşayıp seviyordum. Kanatlarını, boynunu vs rahatça sevebiliyordum. Hoşuna bile gidiyordu, uyuyordu. Ama ne olduysa 1 haftadır acaip ürkekleşti. Elime geliyor fakat bir müddet sonra uçuyor. Dışardayken en ufak seste kanatlarını çırpıp korkuyor. Elime geldiğinde diğer elimi okşamak için uzattığım an kaçıyor. Ne yapmam lazım lütfen yardım eder misiniz?

Bazen muhabbet kuşları böyle nedensizce ürkekleşebiliyorlar. Benim dişi kuşum yavruyken aynı problem onda da olmuştu. İlgi göstermeye devam edin, düzelecektir. Strese girdiğini düşünüyorsanız dışkılarını kontrol edebilirsiniz. Strese giren kuşlar genelde ishal olurlar.

Bazen muhabbet kuşları böyle nedensizce ürkekleşebiliyorlar. Benim dişi kuşum yavruyken aynı problem onda da olmuştu. İlgi göstermeye devam edin, düzelecektir. Strese girdiğini düşünüyorsanız dışkılarını kontrol edebilirsiniz. Strese giren kuşlar genelde ishal olurlar.
Yok hocam diski kontrolü yapıyorum sürekli. Sıkıntı yok. Ama düzelmesi uzun sürecek gibi görünüyor

Geri