Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum da anlam veremediğim bir rahatsızlık var

Lupus

Yeni Üye
Muhabbet kuşum şuan tüy döküm sürecinin bitimlerinde. Biliyorum böyle zamanlarda biraz halsiz olabiliyorlar. Fakat kuşumun şuan anlam veremediğim bir sıkıntısı var. Bazen sanki boğazında bir şey kalmış gibi kafasını ileri götürüp ağzını açıyor (sıradan eğlenirken ki kafasını aşağı yukarı götürüyor gibi değil). Ve de kusmaya çalışıyor gibi bazı nesnelere gagasını açıp dilini çıkarıyor normalde bunu ara da sırada yapardı ama normal bir şekilde kusardı. Ama ishal, halsizlik, ihtaşsızlık gibi bir sıkıntısı yok. Şuan 3 yaşında yani yaşlıda değil. Lütfen yardım edin.

Merhaba, kuşunuzun yaptığı ağız açma hareketi tüy diplerinin kaşınmasından kaynaklanıyor. Nesnelere yem çıkarması da kızgınlık döneminde olması yüzünden olur, bakma imkanınız varsa yanına bir eş alabilirsiniz fakat almasanız da bir problem olmaz. Tüm kuşların yaptığı standart bir kur hareketidir bu, endişe edilecek bir durum yok.

Merhaba, kuşunuzun yaptığı ağız açma hareketi tüy diplerinin kaşınmasından kaynaklanıyor. Nesnelere yem çıkarması da kızgınlık döneminde olması yüzünden olur, bakma imkanınız varsa yanına bir eş alabilirsiniz fakat almasanız da bir problem olmaz. Tüm kuşların yaptığı standart bir kur hareketidir bu, endişe edilecek bir durum yok.
Umarım haklısınızdır. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Umarım haklısınızdır. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Rica ederim, yazdıklarınızdan yola çıkarak yaptığım tahminler bu şekilde. Kuşunuzun ağız açma kapatma ve kusma hareketini videoya çekip konuya eklerseniz tekrar bakarım.

Rica ederim, yazdıklarınızdan yola çıkarak yaptığım tahminler bu şekilde. Kuşunuzun ağız açma kapatma ve kusma hareketini videoya çekip konuya eklerseniz tekrar bakarım.
Üzgünüm mesajı biraz geç gördüm. Şuan çok daha iyi ağız açma hareketi benim gördüğüm kadarıyla bitti. Kusması da normale döndü. Sanırım tüy dökme dönemi bitmeye başladı şuan tüylerinin azaldığı yerlerde tüy tüy tüpçükleri çıkmaya başladı bile.

Üzgünüm mesajı biraz geç gördüm. Şuan çok daha iyi ağız açma hareketi benim gördüğüm kadarıyla bitti. Kusması da normale döndü. Sanırım tüy dökme dönemi bitmeye başladı şuan tüylerinin azaldığı yerlerde tüy tüy tüpçükleri çıkmaya başladı bile.

Kuşunuzun normalde dönmesine sevindim, ben zaten bir sorun olduğunu düşünmüyordum, tüy dönemindeki kuşlarımıza kendilerini toparlamaları için biraz zaman tanımamız gerekiyor.

Benim Haydar tüm nesnelere kur yapıyor hiç bitmeyen bir kızgınlık dönemi mümkün mü :) çünkü hiç bitmedi canlı cansız ne varsa hepsi Haydarın kur malzemesi oldu :)

Benim Haydar tüm nesnelere kur yapıyor hiç bitmeyen bir kızgınlık dönemi mümkün mü :) çünkü hiç bitmedi canlı cansız ne varsa hepsi Haydarın kur malzemesi oldu :)

Kesinlikle mümkün, benim yaramazlar da sürekli öyle :D

Geri