Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum dışkısını yiyor

Lokum0609

Yeni Üye
Genelde kurcaladığını oynadığını görüyordum son iki üç gündür yemeye başladığını fark ettim 😔ızgara var ama yeterli değil başka ızgara da bulup alamadım. Buna nasıl engel olabilirim mineral eksikliği sebebi olabilirmiş ama soda eklenmiş suyu da sevmiyor yine de vereyim mi?

Vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanır.
▪️Haftada 2 kez multivitamin takviyesi yapın ( dışkı yeme sorunu geçince 1 e indirin)
▪️Haftada 2 kez güzel bir yumurta maması yapıp verin.
Izgaraya yapışan dışkıları yiyor sanırım. Izgarayı daha sık temizleyin..

Vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanır.
▪️Haftada 2 kez multivitamin takviyesi yapın ( dışkı yeme sorunu geçince 1 e indirin)
▪️Haftada 2 kez güzel bir yumurta maması yapıp verin.
Izgaraya yapışan dışkıları yiyor sanırım. Izgarayı daha sık temizleyin..

Tüy döneminde olduğu için polivit vermeyi kestim haftada iki gün beforvel veriyorum. B vitaminini bırakıp polivite mi geçelim yeniden? Yumurta mamasını ne yaptıysam yediremedim ama içine ezip koyduğum yumurta kabuğunu az da olsa seçip yiyor.

Yok ızgaranın aralıklarından alttaki dışkılara ulaşabiliyor. Aldığım yeni kafesin ızgarası yoktu eski kafesin ızgarasını koydum ama alçak kaldı sanırım.

Yeminin içine gaga taşı ezip koysam mineral açısından faydası olur mu şimdi aklıma geldi?

Tüy döneminde olduğu için polivit vermeyi kestim haftada iki gün beforvel veriyorum. B vitaminini bırakıp polivite mi geçelim yeniden? Yumurta mamasını ne yaptıysam yediremedim ama içine ezip koyduğum yumurta kabuğunu az da olsa seçip yiyor.

Yok ızgaranın aralıklarından alttaki dışkılara ulaşabiliyor. Aldığım yeni kafesin ızgarası yoktu eski kafesin ızgarasını koydum ama alçak kaldı sanırım.

Yeminin içine gaga taşı ezip koysam mineral açısından faydası olur mu şimdi aklıma geldi?
Şuan tüyde olduğu için b vitamini vermeye devam edin. Mamaya biraz yem serpiştirin, zamanla alışır. Yemine gaga taşı ezip koymayın, gaga taşı yerine mineral blok takın kafese ya da kalamar kemiği.

Şuan tüyde olduğu için b vitamini vermeye devam edin. Mamaya biraz yem serpiştirin, zamanla alışır. Yemine gaga taşı ezip koymayın, gaga taşı yerine mineral blok takın kafese ya da kalamar kemiği.

Kalamar kemiği de var tek eksiğimiz mineral bloktu ikisi olduğu için ihtiyaç duymamıştım yarın onu da alayım ☺️

Geri