Karadeniz Pet

muhabbet kuşum durgunlaştı

Hilalseker

Meraklı Üye
Merhabalar;
6-7 aylık erkek muhabbet kuşum iki gündür durgun.çok fzla ötmüyor konuşmuyor yemek yiyirdu aama akşam üzeri yemedi çok bişey oyuncağınada çok pas vermiyor bu ara iki gündür, kabartıp uyumak istiyor sizce hastalandı mı bir de çok kaşınıyor hasta olmuş ta olamaz yani yada olablir mi nedenini çözemedim akşam kafasını vurdu sersemledi uçarken bayılıcak gibi oldu sonra zaten hep kendini kabarttı durdu ... korktu

Kuşun fotoğrafını ekleyin lütfen. Benim tahminim 6 aylık tüyüne girmiş olabilir yönünde geçmiş olsun..

Tuye girdi cikti gibi artik ama yani cok nadir tuy tupcukleri var, mesela tiksirmasi var tiksiriyor sanki bizim bogazmijza bir sey kacarda cikarmak icin oksururuz ya onun gibi zaten sonra yem cikartiyo bazen yiyo onu bazen firlatiyo yapiyor ama bunu zaten, 3 gundur boyle hareketi var ama cok aesi cikmiyor cok evdigi oyuncagina pas vermiyo oyubcagi onu sadece kasisin istiyo normalde ciftlesmek ister topu beslerdi kusardi ona ama suanda o sekilde degil onu gorunce kasisin istiyor.

Ekli dosyalar

• 266AC7F6-CD59-4CAB-BA8F-34EC6F7683BA.jpeg
    266AC7F6-CD59-4CAB-BA8F-34EC6F7683BA.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 76
Tuy dokumu yok yani bitti cunku tuy dokumu boyle uyuklama hali var az oncecikmak istedi cikti topuyla konusuyo ama sakin yani
ACILLLL yardim edebilrseniz bana ben gerctken artik yani cok kasiniyor dedigim gibi kabartiyo kendini kafesten disari cikmak istoyo oyuncagina gidiyo sonra kabartiyo orda uyumaya calisiyor yani oynamiyor ne oldu bu kusa

Iki gun once boyle cekmistimbir de hep silkelenip kasiniyor yardim edebilecek biri yok mu kusum olucek mi?

Ekli dosyalar

• 0962B86D-9074-440B-A2BC-C4ED26506C8B.jpeg
    0962B86D-9074-440B-A2BC-C4ED26506C8B.jpeg
    843.4 KB · Görüntüleme: 60
Disarda durmak istiyor iceri kafesine sokunca disari cikip bana geliyo ama yani kabarma ve kasinma ve halsizlik hakim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    427.4 KB · Görüntüleme: 52
Başınız sağolsun :(
Birden bire uctu iki tur yere dustu sinra aldim baygimlim gecirdi yine dustu sonra can verdi yavrum acmadi gozlerini bir daha o kadar uzuluyorhm ki suan da cunku onun her anini burda paylastim sikintilarjni mutluluklarjni her anini ve ansizin bir den birw geldi olum onu buldu kurtaramak hic bisey yapamadik cok uzgunuz acimizin tarifi cok zor simdi iste yenisi alabilir miyiz bilmiyorum

Birden bire uctu iki tur yere dustu sinra aldim baygimlim gecirdi yine dustu sonra can verdi yavrum acmadi gozlerini bir daha o kadar uzuluyorhm ki suan da cunku onun her anini burda paylastim sikintilarjni mutluluklarjni her anini ve ansizin bir den birw geldi olum onu buldu kurtaramak hic bisey yapamadik cok uzgunuz acimizin tarifi cok zor simdi iste yenisi alabilir miyiz bilmiyorum
Evet çok zor bir durum.Bende 13 yaşına kadar baktığım kuşumu kaybettiğimde 1 ay kendime gelememiştim.Allah sabır versin.

Son düzenleme:
Ya napmam gerekiyor, 3 hafta sonra bu evden gidicem ama kus almak istiyorum bebeginde skolojisini bozmak istemiyorum almamam obur eve gecince almamdaha saglikli olmaz mi ?

Başınız sağolsun 2 gün önce de benim behlül vefat etti aynı sizinki gibi sarı kafa mavi vücutlu belirtiler aynıydı kafayı arkaya atıp kabarık duruyordu normalde hiç öyle durmaz mesela , alacaksanız öbür eve geçince alın zaten yeni olcak alışık olmayacak size bi de yer değişikliğiyle daha da strese sokmayın

Başınız sağolsun 2 gün önce de benim behlül vefat etti aynı sizinki gibi sarı kafa mavi vücutlu belirtiler aynıydı kafayı arkaya atıp kabarık duruyordu normalde hiç öyle durmaz mesela , alacaksanız öbür eve geçince alın zaten yeni olcak alışık olmayacak size bi de yer değişikliğiyle daha da strese sokmayın
Sizinde başınıx sağolsun hareketli bir kuş muydu bizim ki çok hareketliydi çok ta güzeller sarı kafalılar :(( çok üzülüyorum evet kendi evime alıcam siz düşünüyor musunuz ? Ayrıca evimde jumbo dişi var erkeği yanıma almıştım :(((

Sizinde başınıx sağolsun hareketli bir kuş muydu bizim ki çok hareketliydi çok ta güzeller sarı kafalılar :(( çok üzülüyorum evet kendi evime alıcam siz düşünüyor musunuz ? Ayrıca evimde jumbo dişi var erkeği yanıma almıştım :(((
Çok sağolun , bizimki hareketli değildi adı behlül ama dişiydi bi tek bana geliyordu dişiler bi tek sahibine bağlanır belki bilirsiniz , ben sağlıklıyken de söylüyordum ilk ve son muhabbet kuşum diye sanırım yaz sonu papağan almayı düşünüyorum pakistan papağanı

Geri