Karadeniz Pet

muhabbet kuşum durgunlaştı

Çok sağolun , bizimki hareketli değildi adı behlül ama dişiydi bi tek bana geliyordu dişiler bi tek sahibine bağlanır belki bilirsiniz , ben sağlıklıyken de söylüyordum ilk ve son muhabbet kuşum diye sanırım yaz sonu papağan almayı düşünüyorum pakistan papağanı
Neden düşünmüyosunuz peki evet bizim jumbomuz çok zor soğukkanlı bir dişi biliyorum yabancılıyor, ama o kafesi bombos napicam bende papagan almak istiyorum sultan papagani ama bilmiyorum yani hic emin degilim cok narinler yani baglaniyorsun ve oluyorlar papaganlar cok daha dayanikli oluyorlar bilmiyorum sizce napmaliyim?

dışkısı nasıldı ishal durumu varmıydı

Neden düşünmüyosunuz peki evet bizim jumbomuz çok zor soğukkanlı bir dişi biliyorum yabancılıyor, ama o kafesi bombos napicam bende papagan almak istiyorum sultan papagani ama bilmiyorum yani hic emin degilim cok narinler yani baglaniyorsun ve oluyorlar papaganlar cok daha dayanikli oluyorlar bilmiyorum sizce napmaliyim?

birşey almayın. buradaki çoğu arkadaş profesyonel şekilde baktıkları için uzun süre yaşatabiliyor.

Dediğiniz gibi çok narinler ben her gün bütün eşyalarını sıcak suyla yıkayıp her gün altını değiştirmeme rağmen hastalandı ki gelirken hastadır diyor çoğu kişi , papağan bünyesi daha sağlam bence ve ülkemize alışıklar , ben direk papağan alıcakr
dediğiniz gibi çok narinler ben pamuk gibi bakmama rağmen hastalandı ve hiçbir tedaviye yanıt vermedi , ilk baştan beri papağan istiyordum fakat deneyimim olmadığı için kendime güvenemedim fakat kendimi baya sorumluluk sahibi biri görüyorum vefat eden kuşum için bana söylenilenlerden dolayı çok güzel ve aşırı titiz bakmıştım , pakistan papağanı düşünüyorum ülkemiz ortamına hava koşullarına da baya aşina oldukları için bakalım kısmet şu yazı bi atlattıktan sonra sahiplenmeyi düşünüyorum

dışkısı nasıldı ishal durumu varmıydı
Yoktu birden bire oldu iki gunde durgunlasti hareketli hayvan yine durgunlasmadi aslinda hep kafesten disari cikmak istedi hic yerinde durmadi son anina kadar bende bebek gibi baktim ona buyuk ihtimal dogustan gelen bir sikintisi vardi evimde de var jumbo muhabbet kusum var ona da ayni sekilde bakiyorum uc hafta sonra eve gidicem sultan papaganlari kedi kopek kadar dayanikli oluyolarmis onu dusunuyorum ama evimde muhabbetim var

Dediğiniz gibi çok narinler ben her gün bütün eşyalarını sıcak suyla yıkayıp her gün altını değiştirmeme rağmen hastalandı ki gelirken hastadır diyor çoğu kişi , papağan bünyesi daha sağlam bence ve ülkemize alışıklar , ben direk papağan alıcakr

dediğiniz gibi çok narinler ben pamuk gibi bakmama rağmen hastalandı ve hiçbir tedaviye yanıt vermedi , ilk baştan beri papağan istiyordum fakat deneyimim olmadığı için kendime güvenemedim fakat kendimi baya sorumluluk sahibi biri görüyorum vefat eden kuşum için bana söylenilenlerden dolayı çok güzel ve aşırı titiz bakmıştım , pakistan papağanı düşünüyorum ülkemiz ortamına hava koşullarına da baya aşina oldukları için bakalım kısmet şu yazı bi atlattıktan sonra sahiplenmeyi düşünüyorum
Kesinlikli her gun temiz mama temzi su kafesini temizliyotdum mis gibi bebek gibi baktim bana da ayni sekilde soyluyorlar demek ki ecelleri geldi yavrularun cok dayaniksizlar cok ama yani almak istiyorymnama istemiyorum da bir yandan neden cunku evimde bir tane var zaten hic yok degil ama o kafesi bis gormeye dayanmiyorum belki cok taze diye bebek bir rane sultan olabilir ama yani suanda degil bir ay sinra belki isterim

Sizinde başınıx sağolsun hareketli bir kuş muydu bizim ki çok hareketliydi çok ta güzeller sarı kafalılar :(( çok üzülüyorum evet kendi evime alıcam siz düşünüyor musunuz ? Ayrıca evimde jumbo dişi var erkeği yanıma almıştım :(((
Jumbo dişinizin yanına erkek alacaksanız oda jumbo olsun eğer çift yapacaksanız. (Üzüldüm sizin adınıza :( Kuşunuz da muhtemelen cereyanda kalmış olabilir, bu kuşlar çok hassas)

Jumbo dişinizin yanına erkek alacaksanız oda jumbo olsun eğer çift yapacaksanız. (Üzüldüm sizin adınıza :( Kuşunuz da muhtemelen cereyanda kalmış olabilir, bu kuşlar çok hassas)
Yok cam acmiyorduk evde yani nedensiz oldi hayvanim yavrum bir seyi yoktu yavrumun ki cok uzgunim inanin yani bu aciyinikinciye yasiyorum zaten ikinci yani jumbomun yanina almicam bisey cunku o kendine has bir hayvan yani boyel farkli iste almak isteduim sultan papagini ne olur bilmiyorum ne yaparim yani tavsiyelerinieze acigim psikolojum suanda cok iyi olmadigi icin saglikli dusunemiyorum

Yok cam acmiyorduk evde yani nedensiz oldi hayvanim yavrum bir seyi yoktu yavrumun ki cok uzgunim inanin yani bu aciyinikinciye yasiyorum zaten ikinci yani jumbomun yanina almicam bisey cunku o kendine has bir hayvan yani boyel farkli iste almak isteduim sultan papagini ne olur bilmiyorum ne yaparim yani tavsiyelerinieze acigim psikolojum suanda cok iyi olmadigi icin saglikli dusunemiyorum
Nedensiz bir şey olmaz, cereyan olur, yeminden kaynaklanır, suluğu temiz değildir veya su iyi değildir, yeteri kadar beslenememiştir vs. Siz önce ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Bence bir süre bir şey almayın, kendinizden emin olduğunuz da muhabbet kuşu alacaksanız yanına ırkına uygun alın, diğer kuşta yalnız kalmamış olur, yok başka bir tür alacağım (sultan, cennet vs) diyorsanız onu siz belirleyebilirsiniz. Sonuçta isteyerek bir şey yapmak önemli.

Nedensiz ölümlerin çoğu yerli olmayan muhabbet kuşlarından kaynaklıdır buranın ortamına ayak sağlayamıyorlar hiçbir şekilde ama yapacak bir şey yok petshopta öleceğine ben alıp mutlu bir şekilde ona en güzel yaşamı konforu sundum sanırım sizinki de ithal bir muhabbet kuşuydu

Nedensiz ölümlerin çoğu yerli olmayan muhabbet kuşlarından kaynaklıdır buranın ortamına ayak sağlayamıyorlar hiçbir şekilde ama yapacak bir şey yok petshopta öleceğine ben alıp mutlu bir şekilde ona en güzel yaşamı konforu sundum sanırım sizinki de ithal bir muhabbet kuşuydu
Upuzun kuyrugu vardi jumbolar uyum sagliyor ama yani bize geldiginde beri bir sikintisi yoktu dedigim
Gibi sonra tuye girdi ona gerctken bebek gibi baktim vitaminini suyunu yemini her zaman tazeledim yumurta mamalari verdim besiliydi de zaten iri bir kustu zayif celimsiz degildi tuyleri de cok guzel cikmisti tuyde ama hep hapisiruyodu hep hapiridyodu hapsirigu ve tiksirigi vardi bir den durgunlasti dedigim gibi birden ben hic bisey anlamadim ama bir daha gerctken boyle bir aci yasamak istemiyorum evde bir tane daha var ama yani almak istedugum zaman sultan papagini cok uzun omurlu oluyor diye biliyorum .

Nedensiz bir şey olmaz, cereyan olur, yeminden kaynaklanır, suluğu temiz değildir veya su iyi değildir, yeteri kadar beslenememiştir vs. Siz önce ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Bence bir süre bir şey almayın, kendinizden emin olduğunuz da muhabbet kuşu alacaksanız yanına ırkına uygun alın, diğer kuşta yalnız kalmamış olur, yok başka bir tür alacağım (sultan, cennet vs) diyorsanız onu siz belirleyebilirsiniz. Sonuçta isteyerek bir şey yapmak önemli.

kesinlikle nedensiz olmaz. uygun olmayan yaşam koşullarına bağlı stres kaynaklı bağışıklık sistemi zayıf düşmüş gibi bu durumda.

ayrıca papağanlar muhabbet kuşlarına göre çok daha narinler. cüsselerine aldanmayın. siz en iyisi akvaryum alın.

Geri