Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum elime alışmamış mı ?

omeryg

Yeni Üye
1.5 ay olucak neredeyse elime ve omuzuma çok rahat gelir bazen olduğu yerden kendisi gelir omuzuma ama elimle hiç bir şekilde sevemiyorum. Elimi yukardan yaklaştırdığım an kaçıyor sadece elimden korkuyor gibi çünkü onu çok rahat öpebiliyorum kanatlarını, kafasını ve gagasını hiç korkmuyor benim bildiğim çoğu kuş kendini öptürmez. Acaba elime mi tam alışmamış yoksa karakteri yüzünden mi sevdirmiyor.

Kuş olmadığın sürece gelip kendisine kolay kolay dokundurtmaz. Ben bazen boşluğunu yakalıyorum da seviyorum. Böyle zamanlarda insan bir papağan zekası arıyor.
İnternette görüyorum kedi köpek gibi kuşlar var sahiplerinin elinde uyuyorlar kendileri sevdirtiyorlar insanda imreniyor tabi. Bizim sıpa da böyle artık yapıcak bişey yok

İnternette görüyorum kedi köpek gibi kuşlar var sahiplerinin elinde uyuyorlar kendileri sevdirtiyorlar insanda imreniyor tabi. Bizim sıpa da böyle artık yapıcak bişey yok
O şekilde eğitlen kuşlar benim takdirimce 2'ye ayrılıyor.
1- Yeme düşer düşmez alınıp eğitlen kuşlar. Kuş henüz hiçbir şey bilmediğinden doğal olarak hayatta ilk sana güveniyor.
2- Travma yaşayan kuşlar. Örnek olarak bize bir kere ben daha çok küçükken balkondan bir muhabbet kuşu kaçmıştı. Balkondan uçup babamın kafasına konmuştu. Garibim artık ne kadar korktuysa babamdan ayrılmazdı. Babam alırdı balkondan salardı kuş 1sn geçmez hemen geri babamın kafasına konardı.

Şansımıza küs hocam yani yapacak bir şey yok. Onlar bizi, bizim onları sevdiğimiz kadar sevmeseler de insan yine de evladı gibi görüyor.

Geri