Karadeniz Pet

muhabbet kuşum eş tutmuşmu

Gabicik

Yeni Üye
merhaba bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirmi

Yaklaşık 20 gün oldu dişi kuşumu alalı
3 aylıkken aldığım kuşum 6 - 7 aylık olmuştu ve erkek kuşuma bir dişi kuş aldım dişi kuş ise 7 - 8 aylık falan aldığım gibi kafese koydum kuşları erkek kuş kur yapıyordu fakat dişi kuş karşılık vermiyordu ve çok fazla zarar vermeden gaga falan atıyordu ve uzak duruyordu ama genelde birbirlerine yakın duruyorlar yem kusma kafa kaşıma falan yok ama sadece erkek kuşum biraz kur yapıyor sizce ayırma yöntemi uygulamalımıyım

ve birkaç sorum olucak

ayırma yöntemini yaparsam erkek kuşum strese girer mi ?

ayırma işlemini kaç gün yapmalıyım ?(biraz kısa olmasını istiyorum 1 ay falan olmaması lazım 10-15 gün diye duymuştum biryerlerden

merhaba bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirmi

Yaklaşık 20 gün oldu dişi kuşumu alalı
3 aylıkken aldığım kuşum 6 - 7 aylık olmuştu ve erkek kuşuma bir dişi kuş aldım dişi kuş ise 7 - 8 aylık falan aldığım gibi kafese koydum kuşları erkek kuş kur yapıyordu fakat dişi kuş karşılık vermiyordu ve çok fazla zarar vermeden gaga falan atıyordu ve uzak duruyordu ama genelde birbirlerine yakın duruyorlar yem kusma kafa kaşıma falan yok ama sadece erkek kuşum biraz kur yapıyor sizce ayırma yöntemi uygulamalımıyım

ve birkaç sorum olucak

ayırma yöntemini yaparsam erkek kuşum strese girer mi ?

ayırma işlemini kaç gün yapmalıyım ?(biraz kısa olmasını istiyorum 1 ay falan olmaması lazım 10-15 gün diye duymuştum biryerlerden
son olarakta ayırma yönteminde ayrı kafese aldığım dişi kuş ile birbirlerini görücekler mi yoksa ayrı odaya mı almam gerekiyo birbirlerini görmeleri mi lazım görmemeleri mi lazım