Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz ishal ve sürekli uyuyor

20200427-172755
Babamdan rica etmiştim ama 2 kapsül olanı almış bu yanlış ilaç mı acaba

Merhaba kuşum bugün iyiye giderken az önce çok kötü şeyler olmaya başladı kendini dışarı atmaya çalışıyor can çekişir gibi yürüyor ama bilinçsizce sanki sarhoş gibi ne yapacağımı bilmiyorum dururken bir anda kanat çırpıyor geri uyuyor lütfen bana akıl verin

Merhaba kuşum bugün iyiye giderken az önce çok kötü şeyler olmaya başladı kendini dışarı atmaya çalışıyor can çekişir gibi yürüyor ama bilinçsizce sanki sarhoş gibi ne yapacağımı bilmiyorum dururken bir anda kanat çırpıyor geri uyuyor lütfen bana akıl verin

Öncelikle teşhis ve tedavi doğru. Yani mantar ve flucan doğru bunda bir sıkıntı yok. Anlattığınız sorun iç parazitlerle alakalı bir sorun. Yani parazitler kuşu içten rahatsız eder. Siz yarın eczaneden sitraks şurup alın ve 2 gün kullanın. Ardından mantar tedavisine devam edin. Sitraksı tam dolu suluğa 4-5 damla damlatıp kullanıcaksınız ve 8 saatte bir ilaçlı su tazelenicek...

Öncelikle teşhis ve tedavi doğru. Yani mantar ve flucan doğru bunda bir sıkıntı yok. Anlattığınız sorun iç parazitlerle alakalı bir sorun. Yani parazitler kuşu içten rahatsız eder. Siz yarın eczaneden sitraks şurup alın ve 2 gün kullanın. Ardından mantar tedavisine devam edin. Sitraksı tam dolu suluğa 4-5 damla damlatıp kullanıcaksınız ve 8 saatte bir ilaçlı su tazelenicek...
Şu anda bu hareketleri can çekişmek gibi tüneğinde duramıyor kafes tabanında öylece oradan oraya gidiyor düşe kalka kuşum ölüyor mu

Çok denedim ama video atılamadı sizi durumu anlatayım öylece uyuyor bi anda uyanıp kanat çırpıp geri uyuyor oradan oraya yürüyor tünekte ayakta duramıyor

Anlattığınız şey tamda iç parazit sorunu. Parazitler içten kuşun vücuduna yapışıp rahatsız eder ve kuş olur olmaz çırpınır. Ama sizin kuşun durumu dahamı ağır farklı bişeymi var bilemiyorum. Videoyu youtube'a yükleyip linkini kopyalayın...

@selenaycim Kayıbeyinin dediği gibi iç parazitsel bi sorunu var şuan. Denildiği gibi eczaneleri gezin yarın sitraks şurup almaya çalışın. Bulamayabilirsiniz, belki de bulamayacaksınız çünkü eczanelerde yok. Üretim durduruldu. Eczanelerin depolarına da sordurun. Sitraks şurup bulamazsan andazol şurup al Kayıbeyinin dediği dozaj da kullan 2 gün boyunca, kuşun sudan içtiğine emin ol. Ondan sonra iç mantar tedavisine devam edebilirsin. Sitraksa başladığın günü bi yere not et,kullandıktan 10 gün sonra bir kere daha 2 gün kullanacağız. İç parazitlerin kuluçka süreleri var ondan dolayı 2 kez uygulama yapacağız

Son düzenleme:
Videoları izledim hayvancağızın uykusu var uyuyamıyor. Aslında hem iç hemde dış parazit kürü yapmak daha doğru olucak sanırım. Çünkü dış parazitlerde kuşu rahatsız eder. Siz şöyle yapın en yakın veterinerden vilmectin alın. Ve kuşun ensesine bir damla damlatın. Ensesindeki tüyleri üfleyin deriye temas edicek şekilde bir damla damlatıcaksınız ve bir iki dakika kuşu bırakmayın kuşun derisi ilacı emsin. İşlem bu kadar. Bu ilaç hem iç parazitleri hemde dış parazitleri öldürür. Ama vilmectini damlattığınız gün flucan kullanmıyacaksınız!

Merhaba dün gece boyu başındaydım avucuma geldi orada uyudu biraz sonrasında çok fazla ilaçlı suyundan içti hala uyuyor hareketleri aza indi bugün sitraks şurubunu bulamadık ama andazolu aldım başlayacağım

Videoları izledim hayvancağızın uykusu var uyuyamıyor. Aslında hem iç hemde dış parazit kürü yapmak daha doğru olucak sanırım. Çünkü dış parazitlerde kuşu rahatsız eder. Siz şöyle yapın en yakın veterinerden vilmectin alın. Ve kuşun ensesine bir damla damlatın. Ensesindeki tüyleri üfleyin deriye temas edicek şekilde bir damla damlatıcaksınız ve bir iki dakika kuşu bırakmayın kuşun derisi ilacı emsin. İşlem bu kadar. Bu ilaç hem iç parazitleri hemde dış parazitleri öldürür. Ama vilmectini damlattığınız gün flucan kullanmıyacaksınız!

iki gün boyunca şurubu kullandıktan sonra mı vilmectin kullanayım yoksa hemen alıp yapmalı mıyım

iki gün boyunca şurubu kullandıktan sonra mı vilmectin kullanayım yoksa hemen alıp yapmalı mıyım
Andazol dan sonra vilmectini kullanın. Vilmectini kullandığınız gün başka ilaç kullanmayın

Andazol dan sonra vilmectini kullanın. Vilmectini kullandığınız gün başka ilaç kullanmayın
Tamamdır şuan çok sersem ne yaptığını bilmiyor gibi andazol şuruplu suyu baya içti uyuyor rahatsız hareketlerini nadiren yapıyor çok çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Geri