Karadeniz Pet

muhabbet kuşum hapşırıyor?

hilal1234582

Yeni Üye
muhabbet kuşum bu aralar hapşırmaya başladı evde nasıl hapşırmasını kesebilirim?

Hapşırmasını kesmekten ziyade,son zamanlarda üşütmüş olabilir mi acaba ? Ya da cerayanda kalmış veyahut yem tozlu olabilir mi bunları sorgulamamız lazım :) kullandığınız vitamin ya da probiyotik mevcut mu ?

Hapşırmasını kesmekten ziyade,son zamanlarda üşütmüş olabilir mi acaba ? Ya da cerayanda kalmış veyahut yem tozlu olabilir mi bunları sorgulamamız lazım :) kullandığınız vitamin ya da probiyotik mevcut mu ?
cereyanda kalmadı vitamin veya probiyotik kullanmıyorum kuşumu yeni aldığım için bana alışmasını bekliyorum ama geldiğinden 3 hafta sonra birden hapşırmaya başladı başlarda çok fazla hapşırıyordu ama şimdi biraz daha az hapşırıyor 3 hafta içerisinde hiç cereyanda kalmadı camları açtığımızda üstünü örtüyoruz

birde kuşum marul, elma, armut vb. şeylerden çok korkuyor ne yapabilirim evde mama hazırlayıp içine havuç koyuyorum havuçu seve seve yiyiyor

Hımmm dışkı durumu nasıl ?

Zamanla sizede sebze ve meyvelerede alışacaktır siz onu zorlamadan görebileceği yere koyun onunda yaklaşımı daha kolay olacaktır.

mesela bizimki eskiden dal darıdan çok korkuyorduherhalde yılan felan sanıyodu.ben günde ağzıma götürüp yiyomuş gibi yaptım önce bi kaç didikledi,sonra canavar gibi yemeye başladı

:) evet Haydarda önceleri korkmuştu ama yanında yerken çıkan seslerden sanırım merakla yemeye başladı ve alıştı.Şimdi yanında elma,salatalık yemek mümkün değil üstüne konuyor hemen :)

muhabbet kuşum bu aralar hapşırmaya başladı evde nasıl hapşırmasını kesebilirim?
üşümüş veya toz/duman/parfüm/dererjan kokusuna alerji olarak hapşırma refleksi yapıyor olabilir.

dikkat edip, nedenini tespit ederek sorunu çözebilirsiniz.

Geri