Karadeniz Pet

muhabbet kuşum hasta, nasıl tedavi edebilirim ?

hastalanmis yavru muhabbet kusum icin ne yapmaliyim ?

• kulllandigim tedavi dogru mu?

Kullanılan: 0 0.0%
  • dogruysa ek olarak baska neler yapmaliyim?

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

devrim

Yeni Üye
Yavru muhabbet kusum rahatsizlandi , uc gundur elimden ne geliyorsa yaptim ,veterinere ve iki ayri kuscuya gittim. Bana onerdikleri avidiare marka ilaci kullaniyorum. ( sabah ve aksam iki damla agizdan damlatmami ve suluguna 10 damla sekilinde koymami soylediler? Yine ayni sekilde princ haslayim suyunu siringa yardimi ile vermeye calisiyorum. Kusum yemleri cgu kez kirip yemeden agzindan atiyor. Mama aldim ona da istekli degil. Cok zayiflamis durumda , gosunun sivrilisti.
bucur1.jpeg

Ekli dosyalar

• bucur3.jpeg
    bucur3.jpeg
    162.2 KB · Görüntüleme: 15
  • bucur4.jpeg
    bucur4.jpeg
    175.3 KB · Görüntüleme: 15
Hayvanı sıcak tutun ve ilaca devam edin. Aspur ve dal darı verin. Kafesin üstünü örtülü tutun.

Ancak kuş yemi kırdığı halde yiyemiyorsa, hazırlıklı olun.

hazirlikli olun derken , bazen yiyor bazen yemiyor , aspur u ilk defa duydum burda, yarin alicam , dal dari aldim ama yuzune bile bakmiyor):

Hayvanı sıcak tutun ve ilaca devam edin. Aspur ve dal darı verin. Kafesin üstünü örtülü tutun.

Ancak kuş yemi kırdığı halde yiyemiyorsa, hazırlıklı olun.
hazirlikli olun derken ? olebilir demek istemiyorsunuz ins , daldari aldim onu yemiyor , yemi de bazen yiyor bazen kirip birakiyor. ucabiliyor , bazen cok halsiz bazen hareketleniyor. aspuru ilk defa duydum , yarin ilk isim aspur almak olacak

Aspur, kanarya yemi diye de geçer. Dal darıyı yiyemiyen kuşun durumu ciddidir...

saglikli olan kuslarim da yemediler , pek ilgi gostermediler

O zaman dal darı bayat. Kuşu sıcak ve kafesi örtülü tutman çok önemli. Hatta paran varsa masa lambası ve 'civciv ısıtıcı' diye geçen seramik infrared ampüllerden al. Kuşunu onunla sıcak tut.

Geri