Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta yardım gerekli

Caglar6161

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1 buçuk yaşında dişi show muhabbet kuşum var yaklaşık bir aydır tüylerini kabartıp uyuyor sabahları kafesin altında duruyor zaman zaman iyi görünüyor ve oyun oynuyor taklalar atıyor nedense içim rahat etmedi veterinere getirdim ve kronik enfeksiyonu var dedi vitamin verdi 3 gün sonra ishal oldu ve Kafesinden çıkıp bana gelecekken uçarken düştü elime aldım kontrol etmek için boynuma çıktı ve oturdu böyle sanki üşüyormuş gibi duruyor ama vücûd ısısı normal geldi bana ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum .

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    199.5 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    191.9 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    182.3 KB · Görüntüleme: 30
Kuşun ateşi var. Zaman kaybetmeden Baytril % 2.5 olan formu veya benzeri bir Antibiyotikle tedaviye başlayın. Baytrili aldığınızda İlk 2 gün bir damlayı beş damla suyla seyreltip bu seyreltiden sabah akşam 1'er damla ağzına damlatın ve yuttuğundan emin olun. Ayrıca suyuna da 2 Ml katıp 5 gün devam edin tedaviye. 3. gün gelimeleri yazın.

Kuşun ateşi var. Zaman kaybetmeden Baytril % 2.5 olan formu veya benzeri bir Antibiyotikle tedaviye başlayın. Baytrili aldığınızda İlk 2 gün bir damlayı beş damla suyla seyreltip bu seyreltiden sabah akşam 1'er damla ağzına damlatın ve yuttuğundan emin olun. Ayrıca suyuna da 2 Ml katıp 5 gün devam edin tedaviye. 3. gün gelimeleri yazın.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 29
evet bu da olur. Hemen 1 damlasını 5 damla su ile seyrelt ve bu seyreltinin bir damlasını Kuşun ağzına damlat. Ve suluğuna da Prospektüste yazan dozda kat.

Tamam hemen yapıyorum. Her gün yenilemem gerekiyor değilmi suyunu

yarım suluk suya o dozun yarısını katarak verin zaten bir günde suluğun 1/4'ünü bile içemez.

Hasta kuş için orta boy suluğa 75-100 cc diyor 5-7 gün yazıyor

2.5 cc yazıyor altında o başka birim sanırım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Bir damlayı 5 damla suyla seyreltip seyreltinin bir damlasını kuşun ağzına damlattın mı ?

Suluğa koydum şimdi kuşun ağzına damlatacağım ama direk ağzı açık damla şekli Yok

göz kararı küçük bir damlayı çay bardağına koy. yine göz kararı 5 damla su kat. iyice karıştır ve bir damlasını kuşun ağzına damlat. Evde insanlar için kullanılan ateş düşürücü varsa ondan da bir damla damlat.

2.5 ml den başlıyor 15 ml kadar tam boyu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    894.1 KB · Görüntüleme: 21
Suluğa ne kadar kattın İlaçtan ? Ve suluğa ne kadar su koydun ?

suluğum büyük boy yarısından çok az su koydum 2 ml de ilaç koydum

Geri