Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta yardım gerekli

Doz aşağı yukarı Prospektüsteki gibi olduysa sorun yok. Geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi yaptım cay kaşından ağzına aktardım diliyle geri attı birazını tekrar verdim az da olsa bir Damla'dan fazla olmuştur sakıncası yoktur değil mi

Teşekkür ederim .
Bu arada uçmasında problem olduğu için kafesinin kapısını kapatayım değil mi düşer yaralanır

Evet 2-3 gün kadar kafes kapağını açma. Bu arada yarın Di-a-zym 256 adlı Probiyotik al. Tedavi biter bitmez 2 gün boyunca vitaminle birlikte kuşa ver. Daha sonra vitamini kes Probiyotiğe devam... Sürekli vermende sakınca yok. Ama suyu her gün yenilecenecek.

Tamamdır çok teşekkür ederim yardımın için gelişme oldukça bilgilendireceğim hayırlı akşamlar dilerim

Hayırlı akşamlar dediğiniz şekilde devam ediyorum akşam eve geldiğimde ballı kraker verdim sanki hiç yemek yememiş gibi saldırdı yeme bitirdi neredeyse krakeri normal mi bi seferde o kadar yemesi aradan 1 saat geçti ve 5-6 defa kustu ve kabartıp tüylerini tekrar uyumaya geçti. Bu arada yanında 2 Kuş daha var ayırayım mı onu başka kafese

Hayvan hastalıktan dolayı takatsiz kalmış anlaşılan. Yem kıramıyor diye krakere yüklenmiş. Tedaviye devam. Ayrıca eğer mama veriyorsanız suluğuna hazırlamış olduğunuz suyla iyice nemlendirip verin azar azar. onu rahat yiyecak ve aynı zamanda antibiyotik içmiş olacak.

Kullandığım yem kabuksuz geldiğimde gayet iyi bir hali vardı hareketliydi . normalde onun kafesi ayrı kafeslerimin kapıları açık olduğundan vaktinin çoğunu diğer kuşların yanında geçiriyordu aksam ben gelince benimle vakit geçirip kendi kafesine geçerdi . Uçamadığından canı sıkılmasın diye onların yanında bıraktım onu . Mama kullanmıyorum hangi mamayı kullanmalıyım

Hali buydu

Ekli dosyalar

• IMG_2164.JPG
    IMG_2164.JPG
    413 KB · Görüntüleme: 20
Keşke alışık olsaydı mamaya. Herhangi bir kuru mama olabilir. Yeterki yesin. amaç yumuşak gıda vermek ona.

Versele laga en iyisidir tabi. Sakın açık mama almayın. Ve son kullanma tarihine özellikle dikkat edin. Ama alışık değilse yemez uzun süre

Alışık değil lakin Allah'ın izniyle iyileştikten sonra mamaya da alıştırırım onu . Başka yapmam gereken birşey var mı şimdilik

Aslında yarın bir tutam köftelik bulguru ilaçlı suyla iyice nemlendirip verin içine sevdiği tohumlardan birkaç tane karıştırın tohum görünsün mamalıkta belki yer. Yerse mamaya bile gerek kalmaz.

Merhabalar Kuş eski haline döndü sanırım ama tedaviye devam ediyorum

ishal problemi vardı düzenli şekilde ishal ilacını kullandım. sabah ve akşam olmak üzere 1 damla antibakteriyel verdim ağzından . vitamin eksikliği olmasın diye ballı kraker verdim kuşa. Son olarak da kolay sindirsin diye köftelik bulgur verdim suluğa koydum suyla nemlendirerek ve sürekli boş vaktimi onu izleyerek ve konuşarak geçirdim . Bu arada köftelik bulgura bayıldı . Arada sırada vereyim mi

İsal ilacı ile antibakteriyel farklı ilaçlar mıydı ? Bu arada köftelik bulguru çekinmeden verebilirsin. Günde 1 çay kaşığı kadar. Faydalıdır. Demir ve amino asitler içerir.

Geri