Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasts mı yoksa yumurtlayacak mı

skskskwpxessd

Yeni Üye
1 ay önce uçamamaya başladı sonradan da halsizlik tüy kabartma gibi şeyler oluştu 1 hafta önce popo kısmına yakın bir yerde şişiklik fark ettik yumurta mı yoksa hasta diye mi şişti anlayamadık belkide yumurtlama öncesi bir şeydir hiçbir fikrim yok daha önce hiç dişi kuş bakmadım bilmiyorum izlediğim videolarda ergenliğe girince yumurtluyor diyorlar boş da olsa. ayrıca yuva da koyduk girip çıkıyor ama yumurtlamıyor . yumurtlayacak olsa ne kadar sürerdi?
veterinere götürdük antibiyotik vs bi kaç ilaç verdi erkek kuşla ayırın dedi.kafes büyük araya karton koyduk falan bu seferde erkek kuşa ulaşmaya çalışırken yordu hep kendini normalde anlaşamazlardı ama bu hastalıktan beri baya araları düzeldi. kuşların cildinde morluk olur mu kafesten çıkmak için uğraşırken mi oldu bilmem ama bazı yerlerinde morluk fark ettik
internette araştırdım yağlanma veya yumurtlama diyorlar

normalde hasta olsa çoktan ölürdğ diye düşünüyorum ya acaba abartıyor muyum bilmiyorum ama şişlik yüzünden hastadır diye düşünüyorum

baya bi soru sordum ama lütfen bilen biri yardım etsin anlamıyorum kuş bazen iyi bazen çok kötü modda oluyor

Ekli dosyalar

• IMG-20230501-WA0002.jpg
    IMG-20230501-WA0002.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG-20230501-WA0001.jpg
    IMG-20230501-WA0001.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 5
Geri