Karadeniz Pet

muhabbet kuşum isal ve durumu kötüye gidiyor

brkyeknc

Yeni Üye
MERHABALAR KUŞUMUN İSAL OLDUGUNU FARKETTİM VE KUŞCUYA GÖTÜRDÜM ORDA BANA 1 TANE İSAL İLACI VERDİLER SUYUNA KATTIM FAKAT KUŞ NE YEM YİYOR NE SU İÇİYOR KABARIYOR VE UYUYOR KAFASINI ARKASINA ALIP NE YAPMALIYIM

İshal olduğundan emin misin ? Üşütmüş olabilir mi ? İshal bir çok hastalığın belirtisi olabilir.

İshal olduğundan emin misin ? Üşütmüş olabilir mi ? İshal bir çok hastalığın belirtisi olabilir.
odada camım 2-3 gündür ama istanbulda yaşıyorum soğuk ve şiddetli rüzgar yok ve kuşlar rüzgar almayan kısımda duruyor

odada camım 2-3 gündür ama istanbulda yaşıyorum soğuk ve şiddetli rüzgar yok ve kuşlar rüzgar almayan kısımda duruyor

Uzman değilim öncelikle bunu belirteyim. Kuşumda ki belirsiz hastalık durumu sebebiyle çok araştırma yaptım sadece. Öncelikle ishal olduğundan eminseniz diğer kuşlardan ayırın bu kuşu, yem olarak sade kanarya yemi (aspur) ve dal darı verin. Organik elma sirkesi varsa 2 damla suyuna katın organik olması şart yalnız. (aktardan alacaksınız)
İmkanınız varsa da hemen veterinere götürün ben öyle yaptım çünkü, şimdi hastalığını biliyorum ve tedaviye başladık.

çevremde hiç veteriner yok bildiğim suan kanarya yemi aldım koydum zaten suyuna ilaçta kattım fakat kuş ne yem yiyor ne su içiyor sadece uyuyor endişeleniyorum

çevremde hiç veteriner yok bildiğim suan kanarya yemi aldım koydum zaten suyuna ilaçta kattım fakat kuş ne yem yiyor ne su içiyor sadece uyuyor endişeleniyorum

İstanbul Avcılar da ist. Üniv. Veterinerlik fakültesi var kanatlı hayvanlara bakıyorlar. Bana da pek yakın değil ama her şeyi göze alıp gittim. Benim kuşumun neşesi yerinde üstelik yinede hastalığın başlangıcında tedavi çok önemli. Kuşunuzu gerçekten seviyor ve kaybetmek istemiyorsanız sizde götürün derim.

Geri