Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaç Aylık

Fbinmez

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba İlk kuşum ilk kez besliyorum alalı 1 hafta oldu ve bize alıştı satan kişi Cinsi Pakistan yaşı 1.5 aylık ve dişi dedi ben buna ne zaman eş almalıyım ne zaman salmalı ve yıkamalıyım
XP6gME.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20180403164600.jpg
    IMG_20180403164600.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 59
Daha yakından fotoğrafını atar mısınız? Başı ve gözleri daha ön planda çıksın.

Bugun Bugun ilk defa yikadim sicak bir odada şuan yanımda kuruyor

Ekli dosyalar

• IMG_20180403_193926.jpg
    IMG_20180403_193926.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 53
istediğin zaman salabilirsin ancak saldığın ortamın aydınlık olması gerekir.
hafta da 1 banyo vermek iyi olacaktır. çeşme altında yıkamayın...
yaşına gelince bu kuş 3 aylık civarı ilk tüy dönemine girmiş az olmak kaydıyla yulaf verebilirsin çünkü tüyden değişimi daha kısa sürer yulaf takviyesiyle... örneğin bir yemliğe 1 ya da 1.5 çay kaşığı. fazla vermeyin...
eş alma konusu ise kuşunuz dişi 7-8 aylıkken bir erkek kuş alsanız alacağınız erkek aynı yaş veya bi kaç aylık büyük olmalı...
ev ortamında beslediğiniz için eş tutmaları ve anlaşmaları vs 2-3 ayı bulucaktır...

Ondan mı bu hep tuylerini kafasiyla falan yoluyo

Evet yulaf takviyesiyle yardımcı olursunuz..
bu arada yazmayı unuttum bi önce ki yorumda
fotoğraflardan pek belli olmasa da kuşun ırkı ya çekoslovak kırması yada yerli olabilir.
Kuşunuzu yeni aldığınızı söylediniz youtube dan yada forumdan mama konularına bakın şuan için 1-2 haftada bir mama takviyesinde bulunun kuşa...
ayrıca sirkeli suyla banyo verin bi daha ki sefere lakin fazla verirseniz kötü durumlarla karşılaşırsınız... ne kadar suya ne kadar sirke ekliyeceğinizi yine araştırın forumda.

Kış aylarında duş canlıya zarar vermez mi peki sonrasında kurulamak mı lazım ben de yeniyim bu işte

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kış aylarında olsak dahi evlerimizdeki sıcaklıklar ısınma sistemleri sayesinde 15-25 derece arasında değiklik gösterir. Banyo verdikten sonra balkona veya kaloriferleri yanmayan bir odaya ya da merdiven koridorları gibi yerlere kuşu koymadığınız sürece sıkıntı olmaz..
Şunu da eklemek istiyorum kuş hava akımı (ceyran) olan bir bölgeye hiç bir zaman konulmamalı.

Banyodan sonra kuşu peçete vs. ile kurulamanıza gerek yoktur. Banyoluk takılarak veya yağmurlama yada su püskürtme yoluyla kuş yıkanmalıdır. Bu yöntemler içinde kurulamaya gerek yoktur. Ele alınıp çeşme altına tutularak yıkamak çok yanlış bir uygulama.

Geri