Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesinde yem yemiyor

zzzynppp

Yeni Üye
Kuşum kafesinden çıkmak istiyor uzatınca yem yiyor ama yemlige gidip yem yemiyor.Ne yapıcam

Daha yeni aldım.7 gündür beraberiz.disariya hemen alıştı oyun alanı var oraya gitmek istiyor çıkartmam için hep harekt halinde ama yem yemiyor ben verirsem uzatirsam öyle yemlikten yemiyor
Normalde ilk alinan kuslarin biraz kafesle ve ortalama alismasi gerekiyor.Bu arada biraz iceriye de almissin , kaldigi odaya da almissin.Gardenmix marka yem alinabilir kalitelidir.Bu arada belki yedigini size gormuyorsunuzdur , yemliklerin altina bakin kirilmis yem kabugu var mi?

Normalde ilk alinan kuslarin biraz kafesle ve ortalama alismasi gerekiyor.Bu arada biraz iceriye de almissin , kaldigi odaya da almissin.Gardenmix marka yem alinabilir kalitelidir.Bu arada belki yedigini size gormuyorsunuzdur , yemliklerin altina bakin kirilmis yem kabugu var mı

Dikkat ediyorum.Yem kabuklarını üflemek için alıyorum ama bugün hiç yem kabuğu yoktu.Dun gece ben yedirdim elimle biraz birazda zorla yemliginden yedirmeye çalıştım çok az yedi ama sabah yine yok.Her ihtimale karşı zeminede bir kaba yem koydum.Simdi ne yapıyor hiç bilmiyorum dısaridayim

Dikkat ediyorum.Yem kabuklarını üflemek için alıyorum ama bugün hiç yem kabuğu yoktu.Dun gece ben yedirdim elimle biraz birazda zorla yemliginden yedirmeye çalıştım çok az yedi ama sabah yine yok.Her ihtimale karşı zeminede bir kaba yem koydum.Simdi ne yapıyor hiç bilmiyorum dısaridayim
Bir gozlemleyin , belki de orada rahat etmedigi icin yemiyordur.Yem markasi degisti mi hic?Mesela benim kusum daha buyuk kafese gecince yem yemiyordu asagi iniyordu ama yemligin orada durup etrafa bakip Geri yukari cikiyordu.

Bir gozlemleyin , belki de orada rahat etmedigi icin yemiyordur.Yem markasi degisti mi hic?Mesela benim kusum daha buyuk kafese gecince yem yemiyordu asagi iniyordu ama yemligin orada durup etrafa bakip Geri yukari cikiyordu.
Kapalı yem aldım vitaminli.Daha önce ne yiyordu bilmiyorum.Dedigim gibi 7 gün önce aldım.Daha yeni birbirimize alisiyoruz.Disariya biraz çabuk alıştık nedense gözü hep dışarıda Birde arada dal darı veriyorm ama kafesine koymuyorum genelde elimde veriyorum dal darıyı

Kapalı yem aldım vitaminli.Daha önce ne yiyordu bilmiyorum.Dedigim gibi 7 gün önce aldım.Daha yeni birbirimize alisiyoruz.Disariya biraz çabuk alıştık nedense gözü hep dışarıda Birde arada dal darı veriyorm ama kafesine koymuyorum genelde elimde veriyorum dal darıyı
Biraz daha gozlemleyin , ama cok gerekmedikce yem degistirmeyin.

Değistirmem zaten içindeki renkli şeyleri yemiyor.40 50 günlük yavru daha belki kiramiyor diğer yemleri kırıp yiyor ama renklileri istemiyor

Endişe etmeyin mecbur kalınca yiyecektir. Ve de 1 gün kafesten çok fazla çıkarmayın kafese alışsın..
İnşallah yer.Şuan bayram ziyaretleri falan evde yanlız bırakmak durumunda kaldım aklım onda yemini yedi mi oradan oraya tırmanıyor düşup kendini yaraladı mi. Ses olsun diye radyo açtik bıraktım.alt zemine ayrı kapta yem koydum.İnsallah yemiştir.

İnşallah yer.Şuan bayram ziyaretleri falan evde yanlız bırakmak durumunda kaldım aklım onda yemini yedi mi oradan oraya tırmanıyor düşup kendini yaraladı mi. Ses olsun diye radyo açtik bıraktım.alt zemine ayrı kapta yem koydum.İnsallah yemiştir.
Bu kadar endişelenmenize gerek yok, rahat olun biraz..

İyi bayramlar...

Geri