Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kafesinde sürekli kum var

Muhabbetçi457

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kafesinde sürekli kum duruyor.Bi de gaga taşı var onun içindede kum varmış.Bir şey olur mu?

Gaga taşı dediğiniz mineral bloksa eğer; kum ile bir nevi aynı işlevi görüyor. Benim kafesimde ikisi de duruyor. Sorun olmaz.
Mineral blokta, ayrıca gaga törpülemesi için kafeste olması faydalı. Kumda ince kristal değil, grit kum olmasına dikkat edin. İhtiyacına göre istediğinden tüketecektir.

Bu ince mi(fotoğraf geldi mi emin değilim)
Bide gaga taşı ile kemik birlikte koydum sorun olur mu
Bide suyuna 5 damla vitamin koyuyorum 3 - 4 günde bir (kuşçu öyle dedi) (suyunu değiştirip koyuyorum)

Fotoğraf gelmemiş.
Sorun olmaz. Kalamar kemiğide olmalı kafeste. Haftada 1 gün vitamin 1 gün probiyotik yeterli olur. Aşağıdaki tablo size yardımcı olur
IMG_20230418_024110.jpg

Sağolun. Kum sanırım ince
illa değiştirmem lazım mı yoksa kalsın mı böyle. (fotoğraf çekiyorum fazla yer kapladığı gerekçesiyle kabul etmiyo)

Sağolun. Kum sanırım ince
illa değiştirmem lazım mı yoksa kalsın mı böyle. (fotoğraf çekiyorum fazla yer kapladığı gerekçesiyle kabul etmiyo)
Ekran görüntüsü alıp tekrar yüklemeyi denerseniz olacaktır.
İnce, beyaz kristal kumların hiçbir faydası olmaz, boşuna kullanmayın. Hatta kuş çok tüketirse ince kumlar kursakta birikme yapabilir. Gritli kuş kumu temin edebilirsiniz.

Geri